نخستین روز آتش‌بس؛ دو انفجار در کندهار، ۷ کشته و ۲ زخمی به جا گذاشت

صبح کابل
نخستین روز آتش‌بس؛ دو انفجار در کندهار، ۷ کشته و ۲ زخمی به جا گذاشت

مسئولان امنیتی در ولایت کندهار، می‌گویند که در نتیجه‌ی دو انفجار جداگانه در این ولایت، ۷ نفر کشته و ۲ نفر دیگر زخمی شده اند.

جمال‌ناصر بارکزی، سخن‌گوی فرماندهی پولیس ولایت کندهار به روزنامه‌ی صبح کابل، می‌گوید که انفجار نخست حوالی ساعت ۹:۳۰ صبح امروز پنج‌شنبه (۲۳ ثور)، در مربوطات ولسوالی پنجوایی این ولایت، رخ داده است.

آقای بارکزی، افزود که یک موتر نوع تکسی با ماین جاسازی‌شده برخورد کرده که در نتیجه‌ی آن دو کودک کشته و سه نفر دیگر به شمول یک مرد زخمی شده‌ اند.

انفجار دوم نیز حوالی ساعت ۱۰:۱۵ پیش از چاشت امروز در مربوطات بازار ولسوالی میوند، رخ داده است که در نتیجه‌ی آن، ۵ نفر کشته شده که در میان شان، زن و کودک نیز شامل اند.

تا اکنون فرد و یا گروهی مسئولیت این انفجارها را به عهده نگرفته است.

این در حالی است که امروز  پنج‌شنبه (۲۳ ثور)، برابر است با نخستین روز عید سعید فطر. گروه طالبان سه‌ روز عید  را آتش‌بس اعلام کرده است. این گروه از جنگ‌جویانش خواسته است که در این مدت، از انجام حملات تهاجمی بر ضد نیروهای امنیتی خودداری کنند.

رییس‌جمهور غنی نیز، از نیروهای امنیتی خواسته است که آتش‌بس را رعایت کنند و در صورت تخطی طالبان از آتش‌بس، در راستای دفاع از مردم از هیچ تلاشی دریغ نکنند.