محمدنور رحمانی از سوی عبدالله عبدالله به عنوان والی سرپل معرفی شد

صبح کابل
محمدنور رحمانی از سوی عبدالله عبدالله به عنوان والی سرپل معرفی شد

محمدنور رحمانی، رییس شورای ولایتی سرپل و از اعضای ارشد حزب جنبش، از سوی عبدالله عبدالله، به عنوان والی جدید سرپل معرفی شده است.

بشیراحمد ته‌ینج، سخن‌گوی حزب جنبش، به روزنامه‌ی صبح کابل می‌گوید که آقای رحمانی، بر اساس پیشنهاد مردم و منظوری عبدالله عبدالله، رهبر دسته‌ی انتخاباتی ثبات‌وهمگرایی، به عنوان والی سرپل معرفی شده است.

این در حالی است که کمیسیون مستقل انتخابات، پس از چاشت روز سه‌شنبه (۲۹دلو) نتیجه‌ی نهایی انتخابات ریاست جمهوری را اعلام کرد که بر اساس آن، محمداشرف غنی، با به دست آوردن ۵۰٫۶۴درصد آرا، برنده‌ی انتخابات ریاست‌جمهوری شناخته شده است.

ساعاتی پس از اعلام نتیجه‌ی نهایی از سوی کمیسیون مستقل انتخابات، عبدالله عبدالله، رهبر دسته‌ی انتخابا‌تی ثبات و همگرایی، در یک نشست خبری تأکید کرد که نتیجه‌ی اعلام شده برآمده از تقلب بوده و کمیسیون‌های انتخاباتی «خیانت ملی» را مرتکب شده‌اند.

او افزود که نتیجه‌ی انتخابات را نمی‌پذیرد و یک حکومت همه‌شمول (حکومت موازی) را تشکیل خواهد داد.

با این حال، بشیراحمد ته‌ینج، ابراز امیدواری می‌کند که چهره‌های سیاسی و جامعه‌ی جهانی، در راستای حل جنجال‌های پیش آمده همکاری کنند.

او می‌افزاید: «چهره‌های سیاسی و جامعه‌ی جهانی، باید مشکلی که آقای غنی ایجاد کرده را در مرکز حل بکنند، در غیر آن، مردم راهی ندارند جز این که مطالبات خود را در ولایت‌ها عملی کنند.»

آقای ته‌ینج، از نیروهای امنیتی نیز خواست تا در موضوعات سیاسی دخالت نکرده و در مقابل مردم ایستاد نشوند.

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x
()
x