مبارزات انتخاباتی آغاز شد

صبح کابل
مبارزات انتخاباتی آغاز شد

مبارزات انتخاباتی میان ۱۸ نفر از نامزدان ریاست جمهوری، از ساعت دوازده‌ی شب گذشته آغاز شده است.

کمیسیون مستقل انتخابات اعلام کرده است که نامزدان، حق دارند تا شصت روز، به مبارزات انتخاباتی ادامه بدهند و این روند، به تاریخ سوم میزان، پایان خواهد یافت و ۴۸ ساعت بعد از آن، انتخابات ریاست جمهوری برگزار خواهد شد.

نامزدان ریاست جمهوری در این مدت، با برگزاری همایش‌ها و گردهمایی‌ها، برنامه‌های خود را با مردم شریک خواهند کرد.

پیش از این، کمیسیون رسیدگی به شکایات انتخاباتی، از نامزدان ریاست جمهوری و هواداران آن‌ها، خواسته بود تا در چارچوب قانون، به مبارزات انتخاباتی بپردازند و در صورتی که شکایتی در این زمینه ثبت شود، این کمیسیون براساس قانون به آن رسیدگی خواهد کرد.

از سویی هم، صدیق صدیقی، سخنگوی ریاست جمهوری، پس از چاشت روز گذشته (شنبه، ۵ اسد)، در یک نشست خبری گفت که تمام آمادگی‌ها برای برگزاری انتخابات در فضای امن گرفته شده است.

نصرت رحیمی، سخنگوی وزارت داخله نیز گفته است که به منظور تامین امنیت نامزدان و معاونان آن‌ها، به هر کدام‌شان موتر زرهی و محافظ داده می‌شود.

او همچنان افزوده است که وزارت داخله به تمامی فرماندهان پولیس مرکز و ولایت‌ها دستور داده که برای تأمین امنیت نامزدان، محلات زندگی و مراکز کارزارهای انتخاباتی آن‌ها، از تمام امکانات استفاده کنند.

روح‌الله احمدزی، سخنگوی وزارت دفاع نیز گفته است که این وزارت، متعهد به انتقال مواد انتخاباتی به مراکز ولایت‌ها و ولسوالی‌ها است.

بر اساس تقویم انتخاباتی، قرار است انتخابات ریاست جمهوری در ششم میزان سال جاری برگزار شود.