ثبت ۱۶۵۰۰ شکایت انتخاباتی در سراسر افغانستان

صبح کابل
ثبت ۱۶۵۰۰ شکایت انتخاباتی در سراسر افغانستان

با پایان روند ثبت شکایت‌های انتخاباتی، کمیسیون رسیدگی به شکایت‌های انتخاباتی، از ثبت ۱۶۵۰۰ شکایت انتخاباتی در سراسر افغانستان خبر می‌دهد.

زهره بیان شینواری، رییس کمیسیون رسیدگی به شکایت‌های انتخاباتی، پیش از چاشت روز پنج‌شنبه (۵ جدی) در یک نشست خبری گفت که ۲۳۰۰ شکایت در کابل و ۱۴۲۰۰ شکایت دیگر در سایر ولایت‌های افغانستان به ثبت رسیده است.

او افزود: «حدود ۸۶۰۰ شکایت از سوی دسته‌ی ثبات و همگرایی، ۳۰۰۰ شکایت از سوی دسته‌ی دولت ساز، ۴۴۰۰ شکایت از سوی دسته‌ی صلح و عدالت اسلامی و ۱۵ شکایت هم از سوی دسته‌ی امنیت و عدالت ثبت شده است.»

بانو شینواری، ادامه داد که تا ناوقت شب گذشته، روند ثبات شکایات جریان داشته و از همین‌رو، این آمار نهایی نیست و ممکن است افزایش یابد.

او گفت: «دفاتر ولایتی، به تمام شکایت‌های ثبت شده در جریان ۱۵ روز بعد از ختم روند ثبت شکایات، رسیدگی می‌کنند؛ اما در صورت عدم قناعت، طرف‌ها می‌توانند به کمیسیون مرکزی شکایات مراجعه کرده و تا سه روز، استیناف‌طلب شوند؛ سپس کمیسیون مرکزی، قضایای استینافی را در ۱۵ روز کاری مورد بررسی قرار می‌دهد.»

کمیسیون مستقل انتخابات، پیش از چاشت روز یک‌شنبه (۱ جدی)، نتیجه‌ی ابتدایی انتخابات ریاست‌جمهوری را اعلام کرد.

بر اساس این نتیجه، محمداشرف غنی، با به دست آوردن ۵۰٫۶۴ درصد آرا در صدر و عبدالله عبدالله با کسب ۳۹٫۵۲ درصد آرا در جایگاه دوم قرار دارد.

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x
()
x