محقق: تیم ثبات و همگرایی بر اساس محاسبه‌ی درملوگ پیروز انتخابات است

صبح کابل
محقق: تیم ثبات و همگرایی بر اساس محاسبه‌ی درملوگ پیروز انتخابات است

محمد محقق، معاون دوم ریاست اجرایی و از اعضای وابسته به تکت انتخابات ثبات و همگرایی، می‌گوید که بر اساس محاسبه‌ی شرکت درملوگ و آرای واقعی مردم، تیم آن‌ها برنده‌ی انتخابات ریاست‌جمهوری است.

آقای محقق که پیش از چاشت روز جمعه (۲حوت) در نشستی در غرب کابل، صحبت می‌کرد، گفت که فیصله‌ی کمیسیون انتخابات برای پیروز اعلام کردن محمداشرف غنی، نادرست است؛ زیرا آرای واقعی مردم تحریف شده است.

او تأکید کرد که مردم افغانستان از شمال تا جنوب و شرق تا غرب علیه نتیجه‌ی تقلبی انتخابات خواهند ایستاد و در صورتی که کمیسیون انتخابات و تیم ارگ بر تصمیم خود ادامه‌ دهند، حکومت همه‌شمول به زودی تشکیل خواهد شد.

محمد محقق می‌گوید: «به اندازه‌ای این انتخابات رسوا بود که از ۹ میلیون اشتراک‌کننده، نزدیک به ۲ میلیون نفر شرکت کرده بودند. شرکت درملوک گفت که یک میلیون رأی تقلبی است؛ اما این آرا نیز نادیده گرفته شد. حدود ۴۵۰هزار رأی تقلبی را وار کردند، بعد یک چهار نفر دلقک که به نام کمیسیون است، آمد و به این آرا مشروعیت داد. این آرا تقلبی بود. بیت‌المال مردم را چور کردند. پول پروژه‌ها را به نام کود ۹۱ انتقال دادند و برای انتخابات مصرف کردند. به این خاطر بود که تیم ثبات و همگرایی بر اساس محاسبه‌ی بایومتریک خود را برنده اعلام کرد.»

او ضمن این که هشدار داد، در برابر نتیجه‌ی تقلبی انتخابات ایستادگی خواهند کرد، هم‌چنان گفت که در صورتی این پیچیدگی به یک راه حل خواهد رسید که کمیسیون انتخابات نتیجه‌ را باطل اعلام کند و اشرف‌غنی نیز موقف پیروز خود را کنار بگذارد. «اگر تیم دولت‌ساز سر تصمیم دروغین خود تأکید می‌کند، ما هم سر فیصله‌ی راستی خود ایستاده استیم.»

از سویی ‌هم کریم خلیلی، رییس شورای عالی صلح می‌گوید که مردم افغانستان در مقابل تقلب سازمان‌یافته‌ی ارگ وکمیسیون‌های انتخاباتی، ایستادگی خواهند کرد و اجازه نمی‌دهند که حکومت برخاسته از تقلب بالای آن‌ها فرمان‌روایی کند.

آقای خلیلی با تأکید بر ایجاد حکومت همه‌شمول از سوی دسته‌ی انتخاباتی ثبات و همگرایی، می‌گوید: «در پای فیصله‌ی خود استیم، مانند کوه هندوکوش ایستاد خواهیم بود؛ اما هیچ‌گاهی به معنای شورش‌گری نیست. انتخابات خیلی روشن است، تقلب خیلی روشن است. در برابر تقلب ایستاد شدیم و در برابر تقلب عزم مان، عزم همه کشور است. امروز محورهای ملی در برابر تقلب سازمان‌یافته‌ی ارگ ایستادند و نپذیرند نتیجه‌ی انتخابات تقلبی را.»

بر بنیاد نتیجه‌ی نهایی انتخابات ریاست‌جمهوری که روز سه‌شنبه (۲۹دلو) از سوی کمیسیون انتخابات اعلام شد، محمداشرف غنی با به دست آوردن ۵۰٫۶۴ درصد آرا پیروز انتخابات شد؛ اما تکت انتخاباتی ثبات و همگرایی به رهبری عبدالله عبدالله به این نتیجه واکنش نشان داده و گفته که در برابر کودتای انتخاباتی، حکومت همه‌شمول ایجاد خواهد کرد.