پایان حمله‌ی طالبان بر شهر فراه؛ بیش از ۶۰ هراس‌افگن طالب کشته و زخمی شدند

تقی‌الله تقی
پایان حمله‌ی طالبان بر شهر فراه؛ بیش از ۶۰ هراس‌افگن طالب کشته و زخمی شدند

حمله‌ی طالبان بر مرکز شهر فراه پس از چندین ساعت درگیری و کشته و زخمی شدن بیش از ۶۰ هراس‌افگن این گروه، پایان یافته است.

هراس‌افگنان طالب از ناوقت‌های پنج‌شنبه (۱۴سنبله) بر مرکز و روستای‌های اطراف ولایت فراه حمله کردند که پس از رسیدن نیروهای کوماندو و دادن تلفات سنگین، عقب‌نشینی کردند.

محب‌الله محب، سخنگوی پولیس فراه، به روزنامه‌ی صبح کابل می‌گوید که در جریان درگیری میان طالبان و نیروهای ارتش، ۴۰ هراس‌افگن به شمول مسؤول استخباراتی و چندین فرمانده‌ی کلیدی این گروه کشته شدند و ۲۰ هراس‌افگن دیگر نیز زخمی شدند.

آقای محب افزود که در حمله‌ی طالبان یک تن از نیروهای امنیتی نیز کشته و ۵ تن دیگر شان زخمی شدند.

در همین حال، نصرت رحیمی، سخنگوی وزارت داخله، از آغاز عملیات تصفیه‌ای نیروهای ارتش در ساحاتی که طالبان حضور دارند، خبر داده است.

هر چند طالبان در آغازین لحظات حملات شان، مرکز جلب و جذب اردوی ملی در این ولایت را تصرف کرده بودند؛ اما با رسیدن نیروهای کوماندو و با کشته شدن ۱۰ هراس‌افگن، این مرکز دوباره به تصرف نیروهای دولتی در آمده است.

حملات زنجیره‌ای طالبان از یک هفته‌ به این سو در چندین ولایت افغانستان به شدت ادامه دارد. در جریان یک هفته‌ی گذشته، این چهارمین ولایت پس از تخار، کندز و بغلان است که در حمله‌ی شدید طالبان قرار می‌گیرد.

در بهار سال قبل، قسمت‌های زیادی از مرکز شهر فراه برای مدت کوتاهی به دست طالبان سقوط کرد. اکنون هم چندین ولسوالی این ولایت یا در کنترل کامل افراد طالبان‌ است و یا با تهدید بلند امنیتی از سوی طالبان روبه‌رو است.