افراد یک تکت انتخاباتی به منطقه‌ی ممنوعه‌ی کمیسیون انتخابات داخل شدند

محمد گوهری
افراد یک تکت انتخاباتی به منطقه‌ی ممنوعه‌ی کمیسیون انتخابات داخل شدند

کمیسیون مستقل انتخابات، تایید می‌کند که سه نفر به‌گونه‌ی غیرقانونی، وارد محوطه‌ی ممنوعه‌ی این کمیسیون شده‌اند.

علی افتخاری، معاون سخنگوی کمیسیون مستقل انتخابات، به روزنامه‌ی صبح کابل می‌گوید که سه نفر از اعضای یک تیم انتخاباتی، نیمه‌های یک‌شنبه شب (۲۸ میزان)، به‌گونه‌ی غیرقانونی، وارد محوطه‌ی ممنوعه‌ی این کمیسیون شده‌اند.

او مشخص نکرد که این سه نفر، عضو کدام تیم انتخاباتی بوده‌اند؛ اما گفت که بررسی‌ها در این باره جریان دارد.

آقای افتخاری، افزود که به مواد حساس انتخاباتی آسیبی نرسیده است. او علاوه کرد: «تنها سیم پلاستیکی دروازه‌ی بیرونی که مؤظفین کمیسیون انتخابات، از آن برای ورود به آشپزخانه و سرویس بهداشتی استفاده می‌کنند، باز شده است و به سیل‌های اصلی که در پشت آن اسناد و آرای دیجیتالی موجود است،  آسیبی نرسیده است.»

این در حالی است که علی‌احمد عثمانی، رییس ستاد انتخاباتی ثبات و همگرایی، ادعا می‌کند که نیروهای ویژه‌ی پولیس، یک‌شنبه‌شب (۲۸ میزان) وارد مرکز دیجیتال‌کمیسیون مستقل انتخابات شده ‌اند.

آقای عثمانی، روز دوشنبه (۲۹ میزان) در یک نشست خبری گفت که تیم انتخاباتی ثبات و همگرایی، این موضوع را با اعضای کمیسیون مستقل انتخابات در میان گذاشته و منتظر تصمیم آن‌ها است.

او علاوه کرد: «مرکز دیجیتال تا هنوز بسته است و اعضای کمیسیون، قول بررسی این مسأله را داده ‌اند. ما شک داریم که نیروهای امنیتی، ممکن است در تلاش برای تغییر نتایج انتخابات بوده اند. وظایف رییس دبیرخانه‌ی کمیسیون انتخابات و معاون ارشد امنیتی وزارت داخله باید تعلیق و تحقیقات در رابطه به این موضوع آغاز شود.»

آقای عثمانی، هشدار می‌دهد که اگر موضوع حمله بر مرکز دیجیتال، بررسی و عوامل آن شناسایی نشود، به نظارت خود از روند انتخابات پایان خواهد داد.

وزارت داخله اما حمله‌ی نیروهای ویژه‌ی پولیس به مرکز دیجیتال کمیسیون مستقل انتخابات را رد کرده است.

نصرت رحیمی، سخنگوی وزارت داخله، در برگه‌ی فیس‌بوک خود نگاشته است: «خبرهای نشر شده مبنی بر این‌که، گویا نیروهای امنیتی در امور داخلی کمیسیون مستقل انتخابات مداخله کرده‌اند، کاملا بی‌اساس است. طوری که قبلا هم نیروهای امنیتی، در این مورد بی‌طرفی خود را حفظ کرده، از این پس نیز، مطابق تمام قوانین وظایف خود را انجام می‌دهند.»

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x
()
x