حمله‌ی انتحاری در مرکز آموزشی کوثر دانش، ۲۷ کشته و ۷۷ زخمی به جا گذاشت

صبح کابل
حمله‌ی انتحاری در مرکز آموزشی کوثر دانش، ۲۷ کشته و ۷۷ زخمی به جا گذاشت

یک مهاجم انتحاری، حوالی ساعت ۴:۳۰ دقیقه‌ی پس از چاشت روز شنبه (۳ عقرب)، مواد هم‌راهش را در برابر دروازه‌ی مرکز آموزشی کوثر دانش در غرب کابل، منفجر کرد. بر اساس گزارش‌ها این انفجار، هنگامی رخ داده است که دانش‌آموزان آمادگی کانکور این مرکز آموزشی، در حال بیرون‌شدن از صنف‌های درسی بودند.

وزارت داخله، گفته است که مهاجم انتحاری‌ قصد داشت مواد هم‌راه خود را در داخل مرکز آموزشی کوثر دانش منفجر کند؛ اما پیش از رسیدن به هدف، از سوی محافظان این مرکز آموزشی شناسایی شده و مجبور شد خودش را در برابر دروازه‌ی این مرکز منفجر کند.

یک منبع ارشد امنیتی، به روزنامه‌ی صبح کابل گفت که ۲۷ نفر در نتیجه‌ی حمله‌ی انتحاری امروز در غرب کابل کشته شدند و ۷۷ تن دیگر نیز زخمی شده‌اند.

گروه تروریستی داعش، مسوولیت این حمله را بر عهده گرفته است.

حمله‌ی انتحاری بر مرکز آموزشی کوثر دانش در غرب کابل، با واکنش‌های شدیدی مواجه شده است. رییس‌جمهور غنی، طالبان را مسوول این حمله‌ی تروریستی خوانده است.

این نخستین‌بار نیست که یک مرکز آموزشی در غرب کابل هدف حمله‌ی انتحاری قرار گرفته است. دو سال پیش، در ۲۴ اسد ۱۳۹۷ یک مهاجم انتحاری وابسته به گروه تروریستی داعش، مرکز آموزشی موعود را در غرب کابل هدف قرار داد. در آن رویداد، ۵۰ دانش‌آموز دختر و پسر کشته شدند و ۷۰ دانش‌آموز دیگر نیز زخم برداشتند.