شمار جان‌باختگان انفجار چهارراهی برکی کابل به چهار کشته افزایش یافت

صبح کابل
شمار جان‌باختگان انفجار چهارراهی برکی کابل به چهار کشته افزایش یافت

مسئولان امنیتی، می‌گویند که شمار جان‌باختگان انفجار روز یک‌شنبه (۳ حوت)، در چهارراهی برکی ناحیه‌ی چهارم شهر کابل، به چهار کشته افزایش یافته است.

فردوس فرامرز، سخنگوی پولیس کابل، به روزنامه‌ی صبح کابل می‌گوید که در انفجار چهارراهی برکی کابل، سه سرباز پولیس و یک کودک کارگر «اسپندی» جان باخته‌اند.

گفتنی است که حوالی ساعت ۰۴:۲۲ پس از چاشت روز یک‌شنبه (۳ حوت)، یک موتر رنجر پولیس در نزدیک چهارراهی برکی ناحیه‌ی چهارم شهر کابل، هدف انفجار ماین مقناطیسی قرار گرفت.

پیش از این، پولیس کابل گفته بود که در این رویداد، دو نفر به شمول یک سرباز پولیس و یک کودک کارگر جان باخته‌اند و پنج نفر دیگر به شمول یک زن و دو کودک زخمی شده‌اند.

از چند ماه به این طرف، همزمان با آغاز رسمی گفت‌وگوهای صلح افغانستان، سطح خشونت‌ها نیز افزایش یافته است. در کنار نبردهای همه‌روزه میان نیروهای امنیتی افغانستان و طالبان که در جریان آن به غیرنظامیان نیز تلفاتی وارد می‌شود، در جریان چند ماه گذشته، سطح ترورهای هدف‌مند و انفجار ماین‌های مغناطیسی نیز در کابل و سایر ولایت‌ها افزایش یافته است.

هرچند نهادهای امنیتی، بارها از بازداشت افراد به اتهام دست‌داشتن در ترورها و ماین‌گذاری‌ها خبر داده؛ اما این کار، تاثیر چندانی روی کاهش فعالیت‌های تروریستی نداشته است.

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x
()
x