سه انفجار در کابل پنج کشته و دو زخمی به جا گذاشت

صبح کابل
سه انفجار در کابل پنج کشته و دو زخمی به جا گذاشت

مسئولان امنیتی، می‌گویند که در نتیجه‌ی سه انفجار جداگانه در کابل، پنج نفر جان باخته‌اند و دو نفر دیگر زخمی شده‌اند.

فردوس فرامرز، سخنگوی پولیس کابل، به روزنامه‌ی صبح کابل می‌گوید که انفجار نخست، حوالی ساعت ۰۸:۰۰ صبح روز شنبه (۲ حوت)، در جاده‌ی دارالامان ناحیه‌ی ششم شهر کابل رخ داده است.

به گفته‌ی او، در این رویداد، یک موتر کرولا هدف انفجار ماین مقناطیسی قرار گرفته که در نتیجه‌ی آن، دو نفر زخم برداشته‌اند.

آقای فرامرز، می‌گوید که انفجار دوم نیز حوالی ساعت ۰۸:۱۵ صبح روز شنبه، در ساحه‌ی کارته پروان ناحیه‌ی چهارم شهر کابل رخ داده است.

او می‌افزاید که در این رویداد، یک موتر کرولا هدف انفجار ماین مقناطیسی قرار گرفت و در نتیجه‌ی آن، سه نفر به شمول یک زن کشته شدند.

آقای فرامرز، می‌گوید که انفجار سوم نیز حوالی ساعت ۱۰:۲۰ صبح روز شنبه در در ساحه‌ی پل وحدت ناحیه‌ی سوم شهر کابل رخ داد. به گفته‌ی او، در این رویداد، یک موتر رنجر هدف انفجار ماین مقناطیسی قرار گرفت و در نتیجه‌ی آن، دو نفر کشته شدند.

تا اکنون هیچ گروهی مسئولیت این رویداد را به عهده نگرفته است.

از چند ماه به این طرف، همزمان با آغاز رسمی گفت‌وگوهای صلح افغانستان، سطح خشونت‌ها نیز افزایش یافته است. در کنار نبردهای همه‌روزه میان نیروهای امنیتی افغانستان و طالبان که در جریان آن به غیرنظامیان نیز تلفاتی وارد می‌شود، در جریان چند ماه گذشته، سطح ترورهای هدف‌مند و انفجار ماین‌های مغناطیسی نیز در کابل و سایر ولایت‌ها افزایش یافته است.

هرچند نهادهای امنیتی، بارها از بازداشت افراد به اتهام دست‌داشتن در ترورها و ماین‌گذاری‌ها خبر داده؛ اما این کار، تاثیر چندانی روی کاهش فعالیت‌های تروریستی نداشته است.