ناکامی عملیات بازداشت فرمانده ملک‌‌خان در پنجشیر؛ دست‌کم ۷۰ جنگ‌جوی طالب کشته شدند

عصمت امین
ناکامی عملیات بازداشت فرمانده ملک‌‌خان در پنجشیر؛ دست‌کم ۷۰ جنگ‌جوی طالب کشته شدند

منابع محلی در ولایت پنجشیر، می‌گویند که عملیات طالبان برای بازداشت فرمانده‌ ملک‌خان، از فرماندهان جبهه‌ی مقاومت ملی در این ولایت ناکام و تلفات سنگینی به این گروه وارد شده است.

یک منبع به روزنامه‌ی صبح کابل، گفت که گروهی از افراد طالبان صبح روز شنبه -۲۲ اسد، به منظور بازداشت فرمانده ملک‌خان، معاون پیشین استخبارات این گروه در پنجشیر، عملیات تهاجمی به راه‌انداخته بودند که با مقاومت شدید نیروهای مقاومت ملی مواجه شده است.

در همین حال یک عضو جبهه‌ی مقاومت ملی به صبح کابل، گفت که افراد طالبان از دو استقامت بر قرارگاه نیروهای مقاومت حمله کردند که سرانجام مجبور به عقب‌نشینی شده‌اند.

به گفته‌ی منبع، طالبان در جریان حمله‌ی امروز شان با کمین نیروهای مقاومت ملی روبه‌رو شده‌ که در نتیجه‌ی آن، دست‌کم ۷۰ جنگ‌جوی طالب کشته شده‌اند.

این منبع، هم‌چنان گفت که طالبان در منطقه‌ی کوکزار نیز، در محاصره قرار گرفته‌اند.

با این حال، گفته می‌شود که مسؤولان محلی و امنیتی طالبان در پنجشیر، چندین رنجر افراد را برای کمک به طالبان محاصره‌شده فرستاده‌اند.

گفتنی است که فرمانده ملک‌خان، معاون پیشین استخبارات طالبان در پنجشیر بود که حدود سه ماه پیش به دلیل خشونت‌های قطعه‌ی سرخ طالبان با باشندگان دره‌ی عبدالله‌خیل ولایت پنجشیر از این گروه جدا شد و به جبهه‌ی مقاومت ملی پیوست.

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x
()
x