مقدماتی جام جهانی؛ تیم ملی فوتبال افغانستان امروز مقابل بنگله‌دیش به میدان می‌رود

صبح کابل
مقدماتی جام جهانی؛ تیم ملی فوتبال افغانستان امروز مقابل بنگله‌دیش به میدان می‌رود

در ادامه‌ی رقابت‌های مقدماتی جام جهانی ۲۰۲۲ قطر و جام ملت‌های آسیا ۲۰۲۳ چین، قرار است تا ساعتی دیگر تیم ملی فوتبال افغانستان در برابر تیم فوتبال بنگله‌دیش به میدان برود.

بازی میان تیم ملی فوتبال افغانستان و تیم ملی بنگله‌دیش قرار است در قطر برگزار شود. ساعتی پیش فدراسیون فوتبال افغانستان، گفت که تست کرونای همه‌ی بازی‌کنان تیم فوتبال افغانستان برای بار دوم منفی اعلام شده و انوش دستگیر، مربی تیم ملی فوتبال کشور، می‌تواند همه‌ی بازی‌کنانش را در این بازی در اختیار داشته باشد.

در بازی امروز مقابل بنگله‌دیش، ملی‌پوشان تیم فوتبال افغانستان میزبان خواهد بود و پیش از این آقای انوش دستگیر، گفته بود که بنگله‌دیش نه؛ بلکه تیم ملی هند، رقیب اصلی او در بازی‌های جام جهانی و جام ملت‌های آسیا است.

تیم ملی افغانستان در گروه E با تیم‌های فوتبال بنگله‌دیش، قطر، عمان و هند هم‌گروه است و بازی امروز نیز در استدیوم جاسم بن حمد در قطر برگزار می‌شود.

ملی‌پوشان تیم فوتبال افغانستان قرار است پس از این بازی، مقابل تیم فوتبال عمان و هم‌چنان تیم ملی هند به میدان برود.

این در حالی است که پیش از این نیز، تیم ملی فوتبال افغانستان دو دیدار دوستانه در برابر تیم‌های فوتبال اندونیزیا و سنگاپور داشته است. در برابر اندونیزیا ملی‌پوشان کشور به پیروزی رسید و بازی با سنگاپور به تساوی ۱-۱ کشید.