آتش‌سوزی در هرات، بیش از یک میلیون دالر خسارت به جا گذاشت

صبح کابل
آتش‌سوزی در هرات، بیش از یک میلیون دالر خسارت به جا گذاشت

مسئولان محلی در ولایت هرات، می‌گویند که تیم‌های آتش‌نشانی پولیس، ارتش و سکتور خصوصی، توانستند پس از چند ساعت، آتش‌سوزی در یک ذخیره‌گاه گاز مایع در منطقه‌ی کمرکلاغ در شمال شهر هرات را مهار کنند.

جیلانی فرهاد، سخنگوی والی هرات، به روزنامه‌ی صبح کابل می‌گوید که در حال حاضر، بررسی‌ها به منظور تثبیت میزان خسارات به‌جامانده از آتش‌سوزی آغاز شده است.

او می‌گوید که بر اساس بررسی‌های ابتدایی، در این رویداد ۱۰ تانکر گاز آتش گرفته است.

به گفته‌ی آقای فرهاد، این رویداد، بر علاوه‌ی خسارات مالی زیادی که به جا گذاشته، یک زخمی نیز به جا گذاشت. او می‌افزاید که فرد زخمی، پس از درمان از شفاخانه رخصت شده است.

آتش‌سوزی در یک ذخیره‌گاه گاز مایع در منطقه‌ی کمرکلاغ ولایت هرات، حوالی ساعت ۰۷:۰۰ صبح روز شنبه (۲۱ حمل)، در اثر عدم رعایت نکات ایمنی هنگام انتقال گاز مایع از یک تانکر به تانکر دیگر آغاز شد.

با این حال، ظاهرشاه توخی، رییس اتحادیه‌ی واردکنندگان گاز مایع هرات، می‌گوید که در نتیجه‌ی این رویداد، یک تانکر نفت، یک تانکر گاز مایع، حدود ۱۵ تا ۲۰ تانکر خالی گاز مایع و تاسیسات ذخیره‌ی گاز سوخته است.

به گفته‌ی آقای توخی، بر اساس بررسی‌های ابتدایی، در نتیجه‌ی این رویداد حدود یک میلیون دالر خسارت وارد شده است.

این در حالی است که در بیست‌وپنجم ماه دلو سال گذشته نیز، گمرک اسلام‌قلعه آتش گرفت و در نتیجه‌ی آن، میلیون‌ها دالر به مالکان موترهای باربری و تاجران خسارت وارد شد.