سیلاب‌های اخیر در افغانستان ۴۶ کشته و ۶ زخمی به جا گذاشته است

صبح کابل
سیلاب‌های اخیر در افغانستان ۴۶ کشته و ۶ زخمی به جا گذاشته است

مسئولان در وزارت دولت در امور رسیدگی به حوادث طبیعی، می‌گویند که در نتیجه‌ی جاری شدن سیلاب در ۱۵ ولایت افغانستان، ۴۶ نفر جان باخته اند، ۶ نفر زخم برداشته اند و ۱۵ نفر دیگر ناپدید شده اند.

احمدتمیم عظیمی، سخنگوی وزارت دولت در امور رسیدگی به حوادث طبیعی، به روزنامه‌ی صبح کابل می‌گوید که بارندگی‌ها از ۱۱ ثور به گونه‌ی خفیف آغاز شد و به تاریخ ۱۲ ثور شدت یافت که سبب جاری شدن سیلاب‌ها در چندین ولایت شد.

به گفته‌ی او، بیشترین تلفات در ولایت هرات به ثبت رسیده است. او افزود که تنها در ولایت هرات، ۲۲ نفر جان باخته اند.

آقای عظیمی می‌افزاید که در این سیلاب‌ها، نزدیک به ۸۰۰ منزل مسکونی به گونه‌ی قسمی و کامل تخریب شده و ۴۶۰ خانواده بی‌جا شده اند و نزدیک به ۲۴۵۰ رأس مواشی نیز تلف شده است.

سخنگوی وزارت دولت در امور رسیدگی به حوادث، می‌گوید که پس از ولایت هرات، بیشترین تلفات و خسارت را ولایت غور داشته و به ترتیب آن، ولایت‌های سمنگان، دایکندی، بغلان، بامیان، خوست، بادغیس، سرپل، بدخشان، پنجشیر، تخار، فراه و میدان وردک، شاهد تلفات و خسارت ناشی از جاری شدن سیلاب بوده است.

به گفته‌ی آقای عظیمی، کمیته‌های ولایتی تیم‌های سروی و تخنیکی را به ساحه فرستاده و مواد غذایی لازم و غیرلازم توزیع شده است و روند آن ادامه دارد. او افزود که برای وارثین جان باختگان نیز مبلغ ۵۰ هزار افغانی و برای زخمی‌ها ۲۵ هزار افغانی توزیع می‌شود.