سیلاب در کاپیسا؛ ۸ نفر جان باختند و ۱۱ نفر دیگر زخمی شدند

صبح کابل
سیلاب در کاپیسا؛ ۸ نفر جان باختند و ۱۱ نفر دیگر زخمی شدند

مقام‌های محلی در ولایت کاپیسا، تأیید می‌کنند که در نتیجه‌ی جاری شدن سیلاب، خسارات هنگفت جانی و مالی به باشندگان این ولایت وارد شده است.

قیس قادری، سخن‌گوی والی کاپیسا، به روزنامه‌ی صبح کابل می‌گوید که در جریان دو شب گذشته، در نتیجه‌ی بارندگی شدید، در برخی مناطق این ولایت، سیلاب جاری شده است.

او می‌افزاید: «در شب اول که گذشت، تلفات جانی‌ای به همراه نداشت؛ اما خسارات مالی هنگفتی را برای مردم و باشندگان مناطق حصه اول، حصه دوم، کوهبند، مرکز و ولسوالی نجراب به بار آورد. مسؤولین به ساحه فرستاده شدند، تا به مردم رسیدگی شود.»

به گفته‌ی آقای قادری، شب گذشته (چهارشنبه، ۵ سنبله)، در نتیجه‌ی بارندگی شدید و جاری شدن سیلاب در ولسوالی کوهبند این ولایت، ۸ نفر به شمول زنان و کودکان جان باختند و ۱۱ نفر دیگر زخمی شدند.

او علاوه می‌کند که در حال حاضر، زخمی‌های این رویداد به شفاخانه منتقل شده اند و از سویی هم، آمار قربانیان آن، در حال تغییر است.

آقای قادری، می‌گوید که در سایر نقاط که شامل ولسوالی نجراب، مرکز، ولسوالی حصه‌ی دوم و حصه‌ی اول می‌شود، تا کنون هیچ تلفاتی ثبت نشده است.

او ادامه داد که تا کنون، آمار دقیقی از خانه‌ی مسکونی که در نتیجه‌ی جاری شدن سیلاب تخریب شده، وجود ندارد و کمیته‌ی تخنیکی، در حال تحقیق در این مورد است.

سخن‌گوی والی کاپیسا، می‌گوید که راه‌های مواصلاتی ولسوالی کوهبند مسدود است؛ زیرا در این ولسوالی، به تعداد سه پُل تخریب شده و به همین دلیل، هیأت تخنیکی نتوانسته به ساحه برود.

این در حالی است که دو شب پیش نیز، بارندگی شدید و جاری شدن سیلاب در ولایت پروان، دست‌کم ۵۰۰ خانه‌ی مسکونی را تخریب کرد و ۱۰۰ کشته و ۱۰۰ زخمی به جا گذاشت.

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x
()
x