دسترخوان ملی؛ برای بیش از ۳۴ هزار خانواده بسته‌های کمکی توزیع شده است

صبح کابل
دسترخوان ملی؛ برای بیش از ۳۴ هزار خانواده بسته‌های کمکی توزیع شده است

صدیق صدیقی، سخن‌گوی ریاست‌جمهوری، گفته است که از آغاز برنامه‌ی دسترخوان ملی تا اكنون، برای ۳۴۰۸۷ خانواده بسته‌های موادغذایی توزیع شده است.

آقای صدیقی، روز شنبه (۶ جدی)، در برگه‌ی تویترش نوشت که این کمک‌ها، در ۸۳ ولسوالی افغانستان توزیع شده است.

به گفته‌ی او، هدف حکومت این است که حدود ۹۰ درصد جمعیت افغانستان را تحت پوشش این کمک‌ها قرار دهد تا با خطرات اقتصادی که به دلیل موج دوم كرونا مردم را تهدید می‌کند، مبارزه شود.

پیش از این، مسئولان حکومتی گفته بودند که قرار است در مرحله‌ی اول برنامه‌ی دسترخوان ملی، به خانواده‌های بی‌بضاعت در ۱۲۸۹۶ روستا در سراسر افغانستان کمک‌های بشری توزیع شود.

مرحله‌ی اول برنامه‌ی دسترخوان ملی ۱۲۸۹۶ روستا را در ۱۲۳ ولسوالی ۳۴ ولایت افغانستان در بر می‌گیرد و قرار است در جریان آن، ۱٫۸۶ خانواده کمک‌های بشری دریافت کنند. هزینه‌ی مجموعی مرحله‌ی اول، حدود ۸۶ میلیون دالر است که از سوی بانک جهانی پرداخت می‌شود.

دولت افغانستان، چندی پیش برنامه‌ای را زیر نام «دسترخوان ملی»، به منظور کمک به بیش از ۴ میلیون خانواده، با هزینه‌ی بیش از ۲۴۴ میلیون دالر، راه‌اندازی کرد.

هرچند مجلس نمایندگان، در ماه سرطان این برنامه را با اکثریت آرا رد کرد و آن را خلاف ماده‌ی ۹۱ قانون اساسی دانست؛ اما دولت افغانستان از لغو آن خودداری کرد.

در جریان این برنامه، به خانواده‌هایی که به دنبال شیوع ویروس کرونا دچار آسیب اقتصادی شده اند، مواد غذایی کمک خواهد شد.

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x
()
x