طالبان پسر رییس پیشین دادستانی استیناف پنجشیر و دهقانش را شکنجه و بازداشت کردند

صبح کابل
طالبان پسر رییس پیشین دادستانی استیناف پنجشیر و دهقانش را شکنجه و بازداشت کردند

منابع محلی در ولایت پنجشیر، می‌گویند که افراد طالبان، پسر علیم جان علیم، رییس پیشین دادستانی استیناف این ولایت و دهقانش را بازداشت کرده‌اند.

یک منبع به روزنامه‌ی صبح کابل، گفت که شب گذشته -چهارشنبه، ۲۹ سرطان-، شماری از طالبان پشتون‌تبار با هماهنگی شخصی به نام فرید وارد خانه‌ی علیم جان علیم شده، پسر و دهقانش را بازداشت کرده‌اند.

به گفته‌ی منبع، طالبان محلی پنجشیر به دلیل مشکلات شخصی‌ای که با شخص علیم جان علیم دارند، در هماهنگی با طالبان پشتون‌تبار هرزگاهی به خانه‌ی او در کابل و پنجشیر یورش برده و دست به تلاشی می‌زنند.

منبع، هم‌چنان گفت که فرید از افراد تحت حمایت مولوی قدرت‌الله، والی برحال پنجشیر است که چندی پیش به اتهام جاسوسی برای رییس پیشین امنیت ملی پنجشیر بازداشت شده بود؛ اما توسط مولوی قدرت‌الله دوباره آزاد شد.

فرید از افرادی است که در حکومت پیشین نیز، به جرم اختطاف و قاچاق مواد مخدر تحت تعقیب پلیس پنجشیر بود و گفته می‌شود که به دلیل عقده‌های شخصی به بازداشت دادستان علیم همکاری است.

این همه در حالی است که سه خواهرزاده علیم جان علیم نیز، از چهار ماه به این طرف در ریاست ۴۰ طالبان در شهر کابل زندانی استند.

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x
()
x