جوزف دنفورد: نشانه‌های ختم جنگ افغانستان از اسلام‌آباد نیز به چشم می‌خورد

صبح کابل
جوزف دنفورد: نشانه‌های ختم جنگ افغانستان از اسلام‌آباد نیز به چشم می‌خورد

رییس ستاد مشترک ارتش ایالات متحده‌ی امریکا، از تفاهم گروه طالبان با حکومت افغانستان ابراز خوشبینی محتاطانه کرده است.

به نقل از صدای امریکا، جنرال جوزف دنفورد، اواخر هفته‌ی گذشته به کابل آمد و با رهبران حکومت وحدت ملی دیدار و گفت‌وگو کرد. او در این سفر، در گفت‌وگو با خبرنگاران، گفته است: «ما همه به شکل محتاطانه خوشبین استیم، چون سفیر خلیلزاد حالا درگیر کاری است که در جریان تمام سال‌های حضور ما در افغانستان سابقه نداشته است.»

به گفته‌ی او، گفت‌وگوهای آقای خلیلزاد با نمایندگان طالبان همه‌جانبه است و علاوه بر دوحه، نشانه‌های امیدواری برای پایان جنگ با طالبان، از جاهای دیگری چون اسلام آباد نیز به چشم می‌خورد.

جوزف دنفورد افزوده است: «در مقایسه با گذشته، حالام پیام‌های مثبت‌تری از اسلام آباد نیز در رابطه به مصالحه با طالبان شنیده می‌شود. در دوحه نیز روندی حالا به حرکت درآمده و برنامه‌هایی برای گفت‌وگوهای بین‌الافغانی پیشبینی می‌شود.»

رییس ستاد مشترک ارتش ایالات متحده‌ی امریکا، پس از آن به کابل سفر کرد که حکومت افغانستان طی اعلامیه‌ی، گفت که زلمی خلیلزاد برای مدتی در کابل خواهد ماند. هم‌زمان با سفر دنفورد، کابل شاهد سه انفجار پی‌هم بود که در نتیجه‌ی آن، یازده غیر نظامی جان باختند و ۴۵ غیرنظامی دیگر، زخمی شدند.