اسکات میلر و اسدالله خالد به دیدار جنرال دوستم رفتند

صبح کابل
اسکات میلر و اسدالله خالد به دیدار جنرال دوستم رفتند

جنرال اسکات‌میلر، فرمانده‌ی نیروهای امریکایی و اسدالله خالد، ‌سرپرست وزارت دفاع، روز دوشنبه (۱۱ قوس) به منظور دیدار با جنرال عبدالرشید دوستم، معاون اول ریاست‌جمهوری، به شهر شبرغان ولایت جوزجان رفتند.

حبیب‌الله قویاش، مسؤول مطبوعاتی دفتر معاونیت اول ریاست‌جمهوری، گفته است که در دیدار میان آقای دوستم و فرمانده‌ی نیروهای امریکایی، در مورد امنیت شمال افغانستان و مذاکرات صلح، گفت‌وگو شده است.

بشیراحمد ته‌ینج، از اعضای حزب جنبش نیز می‌گوید که آقای دوستم در این دیدار، در مورد امنیت افغانستان، پروسه‌ی صلح و شفافیت در انتخابات ریاست‌جمهوری سخن گفته است.

این نخستین دیدار جنرال میلر با جنرال دوستم است که جزئیات بیشتری نیز از آن منتشر نشده است. آقای میلر، همچنان دو مدال را که یکی از آن‌ها مربوط نیروهای امنیتی افغان و دیگر آن مربوط نیروهای امریکایی می‌شود، به جنرال دوستم، اهدا کرده است.

از سویی هم، در این دیدار، محمد یونس طغرا، عضو کمیسیون شکایت‌های انتخاباتی هم دیده می‌شود.

فرمانده‌ی نیروهای امریکایی در افغانستان، در حالی به دیدار جنرال دوستم رفته که هزاران نفر از هواداران دسته‌ی انتخاباتی ثبات و همگرایی به رهبری عبدالله عبدالله، در ولایت‌های تخار و فاریاب تظاهرات برگزار کردند.

جنرال عبدالرشید دوستم، در انتخابات ریاست‌جمهوری، از حامیان سرسخت عبدالله عبدالله، رهبر دسته‌ی انتخاباتی ثبات و همگرایی است. عنایت‌الله بابر فرهمند، از اعضای ارشد حزب جنبش ملی و یکی از چهره‌های نزدیک به جنرال دوستم، معاون اول عبدالله عبدالله در انتخابات ریاست‌جمهوری است.

در تظاهرات روز دوشنبه (۱۱ قوس) در تخار و فاریاب، معترضان شعار می‌دادند که تقلب را نمی‌پذیرند و خواهان جدا شدن آرای پاک از آرای تقلبی اند. پیش از این، هواداران این دسته‌ی انتخاباتی، در کابل نیز راهپیمایی‌ای راه‌اندازی کرده بودند.

دسته‌ی انتخاباتی ثبات و همگرایی، هشدار داده است که اگر کمیسیون مستقل انتخابات بیش از ۳۰۰هزار رأی مشکوک را باطل نکند، دامنه‌ی اعتراض‌ها وسیع‌تر خواهد شد.

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x
()
x