راس ویلسن: امریکا به همکاری با مردم و دولت افغانستان ادامه خواهد داد

صبح کابل
راس ویلسن: امریکا به همکاری با مردم و دولت افغانستان ادامه خواهد داد

راس ویلسن، سرپرست سفارت امریکا در کابل، گفته است که ایالات متحده، پیشرفت اجتماعی، اقتصادی و سیاسی در ۱۹ سال گذشته در افغانستان را به رسمیت می‌شناسد و از ادامه‌ی این پیشرفت‌ها حمایت می‌کند.

آقای ویلسن، روز دوشنبه (۳ قوس)، در برگه‌ی تویترش نوشت: «ایالات متحده به حمایت خود برای اطمینان از پیشرفت پایدار و معنادار برای آمدن صلح در افغانستان ادامه خواهد داد.»

به گفته‌ی او، امریکا با حمایت از تمویل‌گران و سرمایه‌گذاری‌ها در ۱۹ سال گذشته، می‌خواهد شاهد افغانستان خودکفا و مترقی باشد.

آقای ویلسن، گفته است که امریکا به همکاری با مردم و دولت افغانستان در راستای حکومت‌داری خوب، مدیریت بهتر و پاسخ‌گویی و تقویت حاکمیت قانون ادامه خواهد داد. «این تلاش ها برای ایجاد اعتماد میان شهروندان افغانستان ضروری است.»

سرپرست سفارت امریکا در کابل، گفته است که از پیشرفت چشم‌گیر زنان و دختران افغان در راستای دسترسی به آموزش و مراقبت‌های صحی قدردانی می‌کند. «ما به ارتقای حقوق زنان و توانمندسازی اقتصادی، دسترسی به خدمات ضروری و پیش‌گیری از منابع خشونت مبتنی بر جنسیت، ادامه خواهیم داد.»

گفتنی است که نشست ژنو در مورد افغانستان، امروز (دوشنبه ، ۳ قوس)، برای مشخص‌کردن تعهدات آینده‌ی جامعه‌ی جهانی به این کشور گشایش یافت. در این نشست، نمایندگان بیش از صد کشور و سازمان بین‌المللی به گونه‌ی حضوری و آنلاین شرکت کرده اند.

افغانستان، سازمان ملل متحد و فنلاند، به گونه‌ی مشترک میزبانی این نشست را به عهده دارند. در این نشست، تعهدات مالی جامعه‌ی جهانی به افغانستان برای چهار سال آینده مشخص خواهد شد.

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x
()
x