سفارت آلمان: ترور خبرنگاران و فعالان مدنی باید متوقف شود

صبح کابل
سفارت آلمان: ترور خبرنگاران و فعالان مدنی باید متوقف شود

به دنبال افزایش ترورهای هدفمند در افغانستان، سفارت آلمان در کابل، تاکید کرده است که ترور خبرنگاران و فعالان مدنی باید متوقف شود.

این سفارت روز جمعه (۵ جدی)، در برگه‌ی تویترش نوشته است که هدف قرار دادن خبرنگاران، فعالان جامعه‌ی مدنی، نمایندگان مجلس و کارمندان بهداشت، غیرقابل قبول است و باید متوقف شود.

سفارت آلمان، ضمن نکوهش ترورهای اخیر، تاکید کرده که خشونت‌ها در افغانستان باید پایان یابد.

پیشتر زلمی خلیل‌زاد، فرستاده‌ی ویژه‌ی وزارت خارجه‌ی امریکا برای صلح،  نیز گفته است که ادامه‌ی ترورهای هدفمند در افغانستان، روند صلح را تهدید می‌کند و باید هرچه زودتر متوقف شود.

آقای خلیل‌زاد، بامداد روز جمعه (۵ جدی)، در رشته تویتی، به ترور یوسف رشید، رییس اجرایی بنیاد انتخابات آزاد و عادلانه‌ی افغانستان (فیفا) و فرشته کوهستانی، فعال زنان در ولایت کاپیسا واکنش نشان داده است.

او گفته است: «ترور یوسف رشید، سزاوار نکوهش است. ما آن را محکوم می‌‌کنیم. ما هم‌چنان کشتن چندین داکتری که در پل‌چرخی کار می‌کردند و ترور فعال حقوق زنان، فرشته کوهستانی را تقبیح می‌کنیم. کسانی که در عقب این حملات تروریستی اند، باید به حساب‌دهی کشانیده شوند.»

این در حالی است کهش شام روز پنج‌شنبه (۴ جدی)، فرشته کوهستانی، فعال مدنی کاپیسا و بردارش از سوی تفنگ‌داران ناشناس ترور شدند.

یک روز پیش از آن، یوسف رشید، رییس اجرایی بنیاد انتخابات آزاد و عادلانه‌ی افغانستان (فیفا)، نیز از سوی تفنگ‌داران ناشناس ترور شد.

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x
()
x