ماموریت نظامی آلمان در افغانستان تمدید شد

صبح کابل
ماموریت نظامی آلمان در افغانستان تمدید شد

کابینه‌ی آلمان، حضور سربازان این کشور را در افغانستان تا ۳۱ جنوری سال ۲۰۲۲ میلادی تمدید کرده است. این تصمیم، در نشست روز چهارشنبه (۶ حوت)، کابینه‌ی آلمان گرفته شده و نیاز به تایید پارلمان فدرال این کشور دارد.

به نقل از دویچه‌وله، استیفن سایبرت، سخنگوی دولت آلمان، گفته است که تاریخ جدید، شرایط پیچیده‌ی افغانستان را به درستی در نظر می‌گیرد و انعطاف‌پذیری لازم را برای انجام واکنش در صورت تغییر وضعیت ناپایدار امنیت و تهدید امکان‌پذیر می‌سازد.

این تصمیم، یک هفته پس از نشست وزیران دفاع ناتو گرفته شده که گفته بودند اکنون درباره‌ی خروج نیروهای خود از افغانستان تصمیم نخواهند گرفت.

گفتنی است که در حال حاضر، ۱۱۰۰ سرباز آلمانی در افغانستان حضور دارند. آلمان پس از امریکا، بیشترین شمار سربازان خود را در چارچوب ماموریت حمایت قاطع در افغانستان حفظ کرده است.

پیش از این، قرار بود که تا ماه می سال ۲۰۲۱ میلادی، تمام سربازان امریکایی از افغانستان خارج شوند، اما حکومت جدید امریکا به رهبری جو بایدن، اعلام کرد که به دلیل نقض توافق‌نامه‌ی قطر از سوی طالبان، این توافق‌نامه را مورد بررسی قرار می‌دهد.

همچنان ینس استولتنبرگ، دبیر کل ناتو، چندی پیش گفته بود که خروج عجولانه از افغانستان، سبب قوت گرفتن گروه‌های تروریستی در این کشور خواهد شد.

از سویی هم، گروه طالبان هشدار داده است که اگر نیروهای خارجی بر اساس توافق‌نامه‌ی قطر تا ماه می سال روان میلادی افغانستان را ترک نکنند، حمله‌ی این گروه بر آن‌ها از سر گرفته خواهد شد.

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x
()
x