غنی: طالبان با حمله بر غیرنظامیان، امتیازی گرفته نمی‌توانند

صبح کابل
غنی: طالبان با حمله بر غیرنظامیان، امتیازی گرفته نمی‌توانند

رییس جمهور غنی، حملات پی‌هم هراس‌افگنان طالب در شهر کابل را محکوم کرده و گفته که این گروه با انجام حمله بر غیرنظامیان، امتیازی به دست آورده نمی‌توانند.

هراس‌افگنان طالب، صبح امروز پنج‌شنبه(۳ اسد)، دو رویداد تروریستی را در کابل انجام دادند. نخست مهاجم انتحاری در حوزه‌ی شانزدهم امنیتی، بر کارمندان وزارت معادن و پطرولیم حمله کرد و حمله دوم در حوزه‌ی نهم امنیتی که ناشی از انفجار موتربمب بود، خارجی‌ها را هدف قرار داد.

بر بنیاد آمارهای وزارت صحت عامه، در حمله نخست انتحاری دست کم هشت نفر جان باخته و بیش از شانزده نفر دیگر زخمی شده‌اند که کودکان و زنان شامل قربانیان این رویداد می‌شوند.

ارگ ریاست‌جمهوری و ریاست اجرایی حکومت طی اعلامیه‌ای، حملات پی‌هم گروه طالبان را به شدت محکوم کردند.

در اعلامیه‌ی ریاست‌جمهوری به نقل از رییس‌جمهور غنی آمده است: «طالبان از یک سو گفت‌وگو می‌کنند و از جانب دیگر چنین فجایع و جنایت بشری را تکرار می‌کنند، اما باید بدانند که نه در مذاکرات صلح امتیاز به دست آورده می‌توانند و نه هم از انزجار و نفرت مردم رهایی می‌یابند.»

در همین حال، عبدالله عبدالله رییس اجرایی حکومت وحدت ملی، حملات پی‌هم گروه طالبان را محکوم کرده و آن را مغایر تمام موازین اسلامی و انسانی دانسته است.

آقای عبدالله بیان کرده: «این حملات کور و وحشیانه را که مغایر تمام موازین اسلامی و انسانی است، با شدیدترین کلمات محکوم می‌کنیم. این اعمال وحشیانه و ضدانسانی جنایت‌کاران متکرر، فراموش ناشدنی و نابخشودنی است.»

گفتنی است که در حمله‌ی انتحاری بر کارمندان وزارت معادن و پطرولیم، هشت کارمند این وزارت جان باخته‌اند.

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x
()
x