حمله‌ی موتر بمب‌گذاری‌شده در غزنی ۹ کشته و ۲۰ زخمی به جا گذاشت

صبح کابل
حمله‌ی موتر بمب‌گذاری‌شده در غزنی ۹ کشته و ۲۰ زخمی به جا گذاشت

وزارت داخله، اعلام کرده است که در نتیجه‌ی حمله‌ی یک موتر بمب‌گذاری‌شده بر ساختمان قطعه‌ی ویژه‌ی «۷۰۳» ریاست امنیت ملی در شهر غزنی، ۹ نفر جان باخته اند.

طارق آرین، سخن‌گوی وزارت داخله، روز دوشنبه (۲۹ ثور)، در برگه‌ی تویترش نوشت که در نتیجه‌ی حمله‌ی موتر بمب‌گذاری شده در شهر غزنی، ۹ نفر جان باخته اند و ۲۰ نفر دیگر زخمی شده اند.

حوالی ساعت ۰۵:۰۰ صبح امروز، یک عراده تانک هاموی بمب‌گذاری‌شده‌، در نزدیکی قطعه‌ی ویژه‌ی امنیت ملی در شهر غزنی، منفجر شد.

پیش از این، نصیراحمد فقیری، رییس شورای ولایتی غزنی، به روزنامه‌ی صبح کابل گفته بود که در این رویداد، شش نفر از نیروهای امنیت ملی جان باخته اند و حدود ۴۰ نفر دیگر زخمی شده‌اند. به گفته‌ی او، وضعیت صحی شماری از زخمی‌های این رویداد، وخیم است.

حسن‌رضا یوسفی، عضو شورای ولایتی غزنی نیز به روزنامه‌ی صبح کابل نیز گفته بود که به دلیل بی‌توجهی نهادهای کشفی و امنیتی، موتر بمب‌گذاری شده از چندین کمربند امنیتی عبور کرده و در محوطه‌ی ثقافت که در آن جا نیروهای قطعات ویژه‌ی امنیت ملی قرار دارند، منفجر شده است.

آقای یوسفی افزود: «احتمال می‌رود که یک عراده هاموی بمب‌گذاری‌شده‌ی دیگر هم در کدام ساحه‌ی شهر وجود داشته باشد؛ به همین دلیل در شهر احضارات شدید است و شهر به روی ترافیک مسدود شده است.

گروه طالبان، مسؤولیت این رویداد را به عهده گرفته و گفته است که این حمله، در واکنش به اعلام جنگ از سوی محمداشرف غنی، انجام شده است.