ادعای تجاوز جنسی دزدان مسلح بر یک مسافر زن در ولایت غزنی

صبح کابل
ادعای تجاوز جنسی دزدان مسلح بر یک مسافر زن در ولایت غزنی

مقام‌های محلی در ولایت غزنی، تأیید می‌کنند که به دنبال ادعای تجاوز جنسی دزدان مسلح بر یک مسافر زن در مربوطات ولسوالی اندر این ولایت، شماری از رانندگان دست به اعتراض زده و برای ساعاتی شاهراه کابل – کندهار را مسدود کردند.

وحیدالله جمعه‌زاده، سخن‌گوی والی غزنی، به روزنامه‌ی صبح کابل می‌گوید که حوالی ساعت ۰۲:۰۰ بامداد سه‌شنبه (۲۱ اسد)، دزدان مسلح در مربوطات ولسوالی اندر در شاهراه عمومی کابل – کندهار، چند عراده موتر ۳۰۳ و ۴۰۴ را متوقف و اموال مسافران آن‌ها را با خود بردند.

به گفته‌ی او، شایعاتی منتشر شده که گویا دزدان مسلح، بر یک مسافر زن نیز تجاوز جنسی کرده اند که تا کنون در این باره، اطلاعی در دست نیست و ارگان‌های کشفی تلاش دارند تا اصل موضوع را مشخص کنند.

آقای جمعه‌زاده، می‌افزاید که به دنبال این رویداد، شماری از رانندگان دست به اعتراض زده و شاهراه کابل – کندهار را برای ساعاتی مسدود کردند. او می‌گوید که در حال حاضر، شاهراه کابل – کندهار به روی ترافیک باز شده است.

سخن‌گوی والی غزنی، علاوه می‌کند: «این منطقه، زیر کنترول گروه طالبان است و نیروهای دولتی به آن جا رفته نمی‌توانند. طالبان هم رفته و با مردم صحبت کرده و آن‌ها را قناعت داده اند. دزدان مسلح دو نفر از مسافران را هم با خود برده اند.»

ولایت غزنی، در جنوب افغانستان، از ولایت‌های ناامن است و در آن، گروه طالبان نیز حضور گسترده دارد.