سقوط قرارگاه مشترک امنیتی در غزنی؛ ۶ سرباز امنیتی کشته و ۱۲ نفر دیگر اسیر شدند

صبح کابل
سقوط قرارگاه مشترک امنیتی در غزنی؛ ۶ سرباز امنیتی کشته و ۱۲ نفر دیگر اسیر شدند

مسئولان محلی در ولایت غزنی، می‌گویند که جنگ‌جویان طالب، یک قرارگاه مشترک ارتش و پولیس را در روستای آرزوی شهر غزنی در کنترل خود در آورده اند.

حسن‌رضا یوسفی، عضو شورای ولایتی غزنی، به روزنامه‌ی صبح کابل می‌گوید که این رویداد، چهارشنبه شب (۱۵ ثور)، رخ داده است.

به گفته‌ی او، این قرارگاه مشترک امنیتی، از ۲۰ روز به این طرف در محاصره‌ی جنگ‌جویان طالب قرار داشت.

آقای یوسفی می‌افزاید: «فقط یک قرارگاه امنیتی در روستای آرزو باقی مانده بود که از ساعت‌های متوالی در محاصره بود و تمام امکانات و تجهیزات سربازان تمام شده بود. در این قرارگاه ۳۰ سرباز ارتش و پولیس حضور داشتند.»

او می‌گوید که این قرارگاه امنیتی، به دلیل بی‌توجهی دولت و نرسیدن نیروهای کمکی به دست جنگ‌جویان طالب سقوط کرده است.

آقای یوسفی، می‌گوید که در حال حاضر، هیچ قرارگاه امنیتی‌ای در روستای آرزوی شهر غزنی باقی نمانده و اگر بی‌توجهی حکومت مرکزی ادامه یابد، مرکز شهر غزنی نیز به دست جنگ‌جویان طالب سقوط خواهد کرد.

با این حال، یک منبع دیگر، می‌گوید که در نتیجه‌ی درگیری شب گذشته در روستای آرزوی شهر غزنی میان نیروهای امنیتی و جنگ‌جویان طالب، شش سرباز امنیتی جان باخته اند و ۱۲ نفر دیگر اسیر شده اند.

از سویی هم، منبع می‌گوید که چهارشنبه شب (۱۵ ثور)، دو قرارگاه دیگر نیروهای امنیتی نیز در ولسوالی خواجه عمری ولایت غزنی به دست جنگ‌جویان طالب سقوط کرده است.

ولایت غزنی در جنوب افغانستان، یکی از ولایت‌های ناامن این کشور به شمار می‌رود. جنگ‌جویان طالب، در چندین ولسوالی این ولایت به ویژه ولسوالی قره‌باغ، حضور گسترده دارند.