خودکشی یک دختر جوان در ولایت کاپیسا

صبح کابل
خودکشی یک دختر جوان در ولایت کاپیسا

مسؤولان امنیتی در ولایت کاپیسا، می‌گویند که یک دختر جوان به دلیل مشکلات خانوادگی با خوردن زهر به زندگی خود پایان داده است.
عبدالشایق شورش کوهستانی، سخن‌گوی فرماندهی پولیس کاپیسا، به روزنامه‌ی صبح کابل می‌گوید که این دختر دو روز قبل در مربوطات ولسوالی حصه‌ی اول کوهستان این ولایت خودکشی کرد و قبل از رسیدن به شفاخانه جان باخت.
آقای کوهستانی، ضمن این که می‌گوید، این دختر به دلیل خشونت‌های خانوادگی به زندگی خود پایان داده، تأکید کرد که تحقیقات به منظور بررسی بیشتر این حادثه‌ آغاز شده و دو نفر نیز فراری اند.
از سویی‌هم به گفته‌ی سخن‌گوی پولیس کاپیسا، یک دختر دیگر نیز در شهر محمودراقی این ولایت دست به خودکشی زده است؛ اما پس از انتقال به شفاخانه دوباره بهبود پیدا کرده است.
خودکشی زنان در ولایت‌های افغانستان یک خبر تازه نیست، پیش از این بارها گزارش‌های از خودکشی زنان در نقاط مختلف کشور نشر شده است.
این درحالی است که اخیرا وزارت زنان نیز با نشر گزارش تازه‌ی خود گفته که در سال جاری خورشیدی، بیش از ۵۱ پرونده‌ی جدی خشونت علیه زنان در افغانستان به ثبت رسیده‌ است. سپوژمی وردک، معاون پالیسی و مسلکی وزارت زنان، روز یک‌شنبه (۱۳ دلو) در یک نشست خبری گفت که ۵۱ پرونده‌ی جدی خشونت علیه زنان، در سال جاری به ثبت رسیده‌ که بیشترین آن در ولایت‌های سرپل، بادغیس، فاریاب، جوزجان، بامیان، فراه، تخار، بلخ، ننگرهار و کابل اتفاق افتاده است.
خشونت فیزیکی، خشونت جنسی، خشونت اقتصادی و خشونت روانی و لفظی، از مهم‌ترین انواع خشونت‌هایی است که همواره بالای زنان در افغانستان تحمیل می‌شود.

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x
()
x