گل‌آغا شیرزی: شماری از چهره‌های سیاسی به خاطر منافع شخصی حکومت موقت می‌خواهند

محمد رحیم ملک‌زی
گل‌آغا شیرزی: شماری از چهره‌های سیاسی به خاطر منافع شخصی حکومت موقت می‌خواهند

سرپرست وزارت سرحدات، اقوام و قبایل می‌گوید که شماری از چهره‌های سیاسی به منظور تامین منافع شخصی، خواستار حکومت موقت استند.

گل‌آغا شیرزی سرپرست وزارت سرحدات، اقوام و قبایل که به ولایت هرات سفر کرده، امروز چهارشنبه (۲۰ سنبله) در میان سران اقوام این ولایت بیان کرد که برای جلوگیری از چالش‌های بیشتر سیاسی چون حکومت موقت، نیاز است تا همه‌گان در برابر صلح و انتخابات موقف مشترک اتخاذ کنند تا روند برگزاری انتخابات به موفقیت بیانجامد.

صحبت‌های گل‌آغا شیرزی، اشاره به موقف جدید شماری از سران حزب جمعیت اسلامی در ولایت هرات است.

دیروز سه‌شنبه(۱۹ سنبله) جمعی از اعضای ارشد حزب جمعیت اعلام کردند که آن‌ها از یک‌سو خواستار حکومت موقت استند و از سوی دیگر، خواهان از سرگیری مذاکرات صلح نمایندگان امریکا و گروه طالبان. عطامحمدنور رییس اجرایی حزب جمعیت اسلامی از مردم خواست که در انتخابات اشتراک نکنند.

در همین حال، سرپرست وزارت سرحدات، اقوام و قبایل تاکید می‌کند که تمامی اقوام، باید مردم افغانستان را برای اشتراک در انتخابات ریاست‌جمهوری تشویق کنند. او از مردم افغانستان خواست که در انتخابات پیشرو، به کاندید مورد نظرشان رای داده و در موفقیت این روند کمک کنند.

او تاکید کرد که برای حفظ دست‌آوردهای بیست ساله‌ی افغانستان و تامین منافع ملی، لازم است تا انتخابات ریاست‌جمهوری مورد حمایت قرار گیرد و در نتیجه‌ی انتخابات، حکومت مشروع می‌تواند با قاطعیت، گفت‌وگوهای صلح را دنبال کند.

این اظهارات پس از آن مطرح می‌شود که رییس‌جمهور غنی پس از لغو مذاکرات صلح امریکا با طالبان، اعلام کرد که گفت‌وگوهای بین‌الافغانی زمانی تحقق می‌یابد که خشونت‌ها از سوی گروه طالبان متوقف شود.