حکمتیار: کشتار غیرنظامیان در پنجشیر، اندراب و بغلان تبلیغات جبهه‌ی مقاومت است

صبح کابل
حکمتیار: کشتار غیرنظامیان در پنجشیر، اندراب و بغلان تبلیغات جبهه‌ی مقاومت است

گلب‌الدین حکمتیار، رهبر حزب اسلامی، کشتار غیرنظامیان در ولایت‌های پنجشیر، تخار و بغلان را رد می‌کند و آن را تبلیغات جبهه‌ی مقاومت ملی می‌خواند.

حکمتیار که روز جمعه -۲۳ ثور-، در خطبه‌ی نماز جمعه در کابل صحبت می‌کرد، گفت که جبهه‌ی مقاومت ملی تلاش برای آغاز یک جنگ دیگر در افغانستان دارد و باید سرکوب شود.

او افزود: «گروه‌هایی که در چهار ونیم دهه‌ی گذشته در جنگ‌های نیابتی دخیل بودند و چون سربازان بومی اشغال‌گران عمل کردند، در این روزها، بار دیگر پاچه‌ها را بالا زده و از جنگ دیگر صحبت می‌کنند و مدعی اند که بخشی‌های از پنجشیر، تخار و بغلان را تصرف کردند.»

رهبر حزب اسلامی، تأکید کرد که جبهه‌ی مقاومت ملی هیچ نقطه‌ای را در هیچ ولایتی تصرف نکرده و حتا کنترل یک روستا را به دست ندارد.

به گفته‌ی حکمتیار، رسانه‌های خارجی به نفع این جبهه تبلیغات می‌کنند و هر رویداد کوچک را بسیار بزرگ جلو می‌دهند.

حکمتیار در ادامه، گفت که درگیری‌های کوچکی که در پنجشیر، اندراب و بغلان رخ داده، سبب شده که گروه طالبان حضور نظامی شان در این بخش‌ها را پررنگ‌تر کنند.

با این حال، او تأکید کرد که مسؤولیت همه‌ی حوادث خونین در افغانستان به دوش جبهه‌ی مقاومت ملی است.

به گفته‌ی او، جبهه‌ی مقاومت ملی تلاش می‌کند با تبلیغات و بزرگ‌نمایی جنگ در این سه ولایت، کمک‌های مالی و نظامی خارجی را جلب‌ کند.

گلب‌الدین حکمتیار در حالی جنگ و کشتار مردم در پنجشیر را رد می‌کند که شواهد و ویدیوهایی زیادی وجود دارد که نشان می‌دهد طالبان غیرنظامیان به شمول زنان و کودکان را در این سه ولایت کشتند.

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x
()
x