حنیف دانشیار: نتیجه‌ی نهایی تا سه-چهار روز آینده اعلام خواهد شد

صبح کابل
حنیف دانشیار: نتیجه‌ی نهایی تا سه-چهار روز آینده اعلام خواهد شد

مسؤولان کمیسیون مستقل انتخابات، می‌گویند که نتیجه‌ی نهایی انتخابات ریاست‌جمهوری، تا سه-چهار روز آینده، اعلام خواهد شد.
حنیف دانشیار، عضو کمیسیون مستقل انتخابات، روز دوشنبه (۲۸ دلو) به خبرنگاران گفت که تلاش‌ها جریان دارد تا هرچه زودتر، نتیجه‌ی نهایی انتخابات ریاست‌جمهوری اعلام شود.
او افزود: «مسایل سیاسی اصلا هیچ تأثیری بالای کار ما ندارد. انتخابات یک بحث تخنیکی و حقوقی است و به مردم اطمینان می‌دهیم که تا سه یا چهار روز آینده، نتیجه‌ی نهایی را اعلام می‌کنیم.»
به گفته‌ی آقای دانشیار، روند تفتیش ویژه‌ی بیش از ۱۴۰۰ محل رأی‌دهی، پایان یافته و بیش از ۹۵ درصد این محلات، دارای ژورنال، ریزلشیت و معلومات بایومتریکی بوده‌اند.
او افزود که روند بازشماری مجدد ۲۹۸ محل رأی‌دهی نیز در شماری از ولایت‌ها تکمیل شده و سایر ولایت‌های باقی مانده نیز به زودی تکمیل خواهد شد.
این در حالی است که به گفته‌ی اعضای ارشد دسته‌ی انتخاباتی ثبات و همگرایی، کمیسیون مستقل انتخابات، در عدم حضور ناظران این دسته و اعضای کمیسیون رسیدگی به شکایت‌های انتخاباتی، روند تفتیش و بررسی محلات رأی‌دهی را آغاز کرده است.
فضل‌احمد معنوی، عضو ارشد دسته‌ی انتخاباتی ثبات و همگرایی، هشدار داده است که اگر وضعیت همین‌گونه ادامه یابد، هر گزینه‌ی ممکن روی میز قرار دارد و عواقب آن نیز به دوش کمیسیون مستقل انتخابات خواهد بود.