دو عضو شبکه‌ی حقانی که قصد حمله بر مراسم صدمین سالروز استقلال افغانستان را داشتند بازداشت شدند

صبح کابل
دو عضو شبکه‌ی حقانی که قصد حمله بر مراسم صدمین سالروز استقلال افغانستان را داشتند بازداشت شدند

وزارت داخله اعلام کرده است که دو عضو شبکه‌ی حقانی که می‌خواستند مراسم گرامی‌داشت از صدمین سالروز استقلال افغانستان را به هم بزنند، از سوی نیروهای امنیت ملی بازداشت شدند.

نصرت رحیمی، سخنگوی این وزارت در برگه‌ی فیسبوک خود نگاشته است: «دو نفر هنگامی که می‌خواستند از منطقه‌ی قلعه‌ی زمان به ارگ ریاست جمهوری و محفل گرامی‌داشت از صدمین سالگرد استقلال در وزارت دفاع راکت پرتاب کنند، توسط قطعات عملیاتی ریاست عمومی امنیت ملی بالفعل دستگیر شدند.»

آقای رحیمی گفته است که افراد بازداشت‌شده اعضای شبکه‌ی حقانی استند.

از سویی‌هم ریاست عمومی امنیت ملی نیز در خبرنامه‌ای گفته است که افراد بازداشت شده، جمشید مشهور به «صابر» و رحمت الله اعضای گروه تروریستی مولوی احمد مربوط شبکه حقانی استند که قصد حملات راکتی بالای ارگ ریاست جمهوری و وزارت دفاع  را داشتند.

قرار بود از صدمین سالروز استقلال افغانستان، طی یک جشن رسمی در قصر دارالمان گرامی‌داشت شود؛ اما به دلیل حمله‌ی تروریستی دو شب قبل، این جشن بر یک وقت دیگر به تعویق انداخته شد.

شنبه‌شب، یک حمله‌کننده‌ی انتخاری وابسته به گروه داعش، یک مراسم عروسی در غرب کابل را هدف قرار داد که در نتیجه‌ی آن ۶۳ نفر کشته شدند و بیش از ۱۸۰ تن دیگر نیز زخمی شدند.