عاملان حمله بر کاروان موترهای امرالله صالح بازداشت شدند

صبح کابل
عاملان حمله بر کاروان موترهای امرالله صالح بازداشت شدند

نیروهای امنیت ملی، با راه‌اندازی عملیاتی، شبکه‌ی ۱۰ نفری را که عامل اصلی حمله بر کاروان موترهای امرالله صالح، معاون اول ریاست‌جمهوری بود، بازداشت کردند.

در اعلامیه‌ای که روز شنبه (۱۹ میزان)، از سوی ریاست عمومی امنیت ملی منتشر شده، آمده است که این هسته‌ی مشترک گروه داعش و شبکه‌ی حقانی، مسوولیت اجرای حملات تروریستی بر مقام‌های ارشد دولت افغانستان را به عهده داشت.

بر اساس اعلامیه، این شبکه‌ی تروریستی، از شبکه‌ی حقانی دستور می‌گرفت و سپس، بر اهداف خود حمله می‌کرد.

ریاست عمومی امنیت ملی، گفته است که این شبکه، عامل حمله بر کاروان موترهای امرالله صالح، معاون اول ریاست‌جمهوری بود و در چندین حمله‌ی انتحاری دیگر نیز، دست داشت.

در اعلامیه، آمده است که این شبکه، قصد داشت تا برای بار دوم نیز، بر امرالله صالح و یکی از تاسیسات وزارت دفاع، حمله انجام دهد؛ اما پیش از رسیدن به هدف، بازداشت شد.

کاروان موترهای حامل امرالله صالح، در نوزدهم سنبله، در مربوطات حوزه‌ی چهارم امنیتی شهر کابل هدف انفجار قرار گرفت. در این رویداد، ۱۰ غیرنظامی کشته شدند و ۳۹ نفر دیگر، زخم برداشتند.

هیچ گروهی مسوولیت این رویداد را به عهده نگرفت؛ اما محمدمسعود اندرابی، سرپرست وزارت داخله، در آن زمان، اعلام کرد که در این رویداد، از مواد انفجاری نوع (آردی‌ایکس+اچ‌ام‌اس) استفاده شده که نشان‌دهنده‌ی ارتباط آن با شبکه‌ی حقانی است.

آقای اندرابی، گفت که این مواد، در دیگر حملاتی که در گذشته شبکه‌ی حقانی مسوولیت آن را به عهده گرفته، استفاده شده است.

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x
()
x