کشته شدن ۱۷ عضو کلیدی شبکه‌ی حقانی در ولایت خوست

صبح کابل
کشته شدن ۱۷ عضو کلیدی شبکه‌ی حقانی در ولایت خوست

نیروهای امنیت ملی با راه‌اندازی عملیاتی، ۱۷ عضو کلیدی شبکه‌ی حقانی به شمول یک سردسته‌ی این گروه به نام سبیل حمدی را در ولایت خوست کشته‌اند.

در اعلامیه‌ای که روز چهارشنبه (۱۱ حمل)، از سوی ریاست عمومی امنیت ملی منتشر شده، آمده است که این عملیات، در مناطق مکتب بازار، زمبر، میرشاه چینه و توده‌کلی ولایت خوست راه‌اندازی شده بود.

بر اساس اعلامیه، در این عملیات مقدار زیادی تجهیزات نظامی شبکه‌ی حقانی نیز کشف و ضبط شده است.

ریاست عمومی امنیت ملی، گفته است که این عملیات، به دنبال شکایت باشندگان ولسوالی‌های صبری، زازی میدان و باک ولایت خوست از حضور و آزار و اذیت اعضای شبکه حقانی و گروه طالبان راه‌اندازی شده بود.

در اعلامیه آمده است که اعضای شبکه‌ی حقانی و گروه طالبان، در مناطق مکتب بازار، زمبر، نوری کلی، دند فقیران و پرته غوندی، جلسات شان را برگزار می‌کردند.

بر اساس اعلامیه، اعضای شبکه‌ی حقانی و گروه طالبان، قصد داشتند تا یک ماین دست‌ساز را توسط یک مادر و کودک او در مسیر رفت‌وآمد نیروهای امنیتی جاسازی کنند؛ اما این ماین انفجار کرده و این مادر و فرزند جان باخته‌اند.

این در حالی است که اخیرا گروه طالبان، سربازان امریکایی را به کشتار غیرنظامیان در ولسوالی صبری ولایت خوست متهم کرده است.

این گروه، گفته است که پس از چاشت روز سه‌شنبه (۱۰ حمل)، یکی از مراکز نیروهای استخباراتی امریکا را که در میدان هوایی کهنه ولایت خوست موقعیت دارد، مورد هدف قرار داده است.