فرهاد دریا: هزاره‌ها در معرض نسل‌کشی قرار دارند

عصمت امین
فرهاد دریا: هزاره‌ها در معرض نسل‌کشی قرار دارند

فرهاد دریا، از آوازخوانان مشهور افغانستان، در واکنش به حملات روز سه‌شنبه در غرب کابل، گفته است که مردم هزاره در معرض نسل‌کشی قرار دارند.

آقای دریا روز سه‌شنبه -۳۰ حمل-، در برگه‌ی فیسبوک خود نوشته است: «انفجارات مرگبار در غرب کابل، برای بار هزار و یکم به اثبات می‌رساند که در افغانستان نسل‌کُشی هزاره‌ها جریان دارد!هزاره یکی از قلب‌های تپنده‌ی افغانستان است. دشمن درست می‌داند که برای نابودی افغانستان باید قلب آن را نشانه بگیرد.»

او طالبان را مسؤول انفجارهای امروز در غرب کابل می‌داند و می‌گوید که هیچ گروهی بیش‌تر از طالبان با علم و دانش دشمنی اذلی ندارد.

فرهاد دریا، در ادامه نوشته است: «ابتدا دختران را اجازه‌ی برگشت به مکتب ندادند، و اکنون برای اکمال این وحشت، به مکاتب و مراکز تعلیمی، انتحاری می‌فرستند تا مردم از هجوم ترس و وحشت، دست از فراگیری علم و دانش بردارند.

این در حالی است که دانش‌آموزان در غرب کابل بازهم هدف انفجار قرار گرفتند. انفجار نخست یک مرکز آموزشی را در منطقه قلعه‌ی نو هدف قرار داد. دو انفجار دیگر نیز، در مکتب عبدالرحیم شهید رخ داد.

شاهدان عینی، می‌گویند که نزدیک به ۱۰۰ نفر در این انفجارها کشته و زخمی شده‌اند. تا هنوز مسؤولیت این انفجارها را کسی به عهده نگرفته است. طالبان نیز، تا هنوز به این رویدادها واکنش نشان نداده است.