انفجار موتر بمب‌گذاری شده در هلمند ۹ کشته به جا گذاشت

صبح کابل
انفجار موتر بمب‌گذاری شده در هلمند ۹ کشته به جا گذاشت

مسؤولان امنیتی در ولایت هلمند، می‌گویند که در نتیجه‌ی انفجار موتر بمب‌گذاری شده در مربوطات ولسوالی نادعلی، ۹ سرباز ارتش جان باخته اند.

عمر زواک، سخنگوی والی هلمند، به روزنامه‌ی صبح کابل می‌گوید که این رویداد، حوالی ساعت ۱۰:۰۰ پیش از چاشت روز دوشنبه (۱۸ قوس)، در برابر پاسگاه نیروهای ارتش، در مربوطات ولسوالی نادعلی رخ داده است.

او می‌افزاید که در این رویداد، ۲ سرباز ارتش زخم برداشته اند. آقای زواک، جزئیات بیشتری در این باره ارائه نکرد.

در همین حال، یک منبع امنیتی در ولایت هلمند، تأیید می‌کند که در این رویداد، ۹ سرباز ارتش جان باخته اند و سه تن دیگر زخم برداشته اند.

گروه طالبان، مسؤولیت این رویداد را به عهده گرفته و ادعا کرده است که این حمله، با استفاده از یک عراده موتر نوع مازدا انجام شده است.

ولایت هملند در جنوب افغانستان، مرکز اصلی گروه طالبان است. هلمند در جریان سه سال اخیر، چندین بار تا مرز سقوط پیش رفت و تنها سه ولسوالی در این ولایت به گونه‌ی کامل در دست نیروهای دولتی قرار دارد؛ اما در بقیه ولسوالی‌های این ولایت، دولت تنها در مراکز ولسوالی‌ها حضور دارد و بقیه ساحات در کنترل افراد طالبان است.

این ولایت به دلیل داشتن کشت‌زارهای گسترده‌ی تریاک، محل مناسبی برای تجمع و سربازگیری طالبان است. گذشته از جنگ‌های ایدئولوژیک، بسیاری از فرماندهان طالبان به دلیل تجارت پرسود تریاک، جنگ در این ولایت را هم‌چنان ادامه می‌دهند.