صدیق صدیقی: ادامه‌ی حملات طالبان، روند صلح را با چالش‌های جدی مواجه خواهد کرد

صبح کابل
صدیق صدیقی: ادامه‌ی حملات طالبان، روند صلح را با چالش‌های جدی مواجه خواهد کرد

صدیق صدیقی، سخن‌گوی ریاست‌جمهوری، گفته است که ادامه‌ی حملات و خشونت از سوی تروریستان طالب، روند صلح را تضعیف و با چالش‌های جدی مواجه خواهد کرد.

آقای صدیقی، روز شنبه (۲۶ میزان) در یک پیام ویدیویی گفته است که حملات «وحشیانه»ی اخیر تروریستان طالب در ولایت هلمند، به غیرنظامیان آسیب بزرگی وارد کرده است.

او افزوده است: «حملات طالبان در هلمند، وحشیانه بوده و جنگ این گروه نیز ناروا است. مردم و دولت افغانستان، این گونه حملات را محکوم می‌کنند.»

به گفته‌ی آقای صدیقی، حملات تروریستان طالب بر هلمند و سایر بخش‌های افغانستان، باید هرچه زودتر متوقف شود.

او، گفته است که ادامه‌ی جنگ و خشونت از سوی طالبان، چالش‌های جدی‌ای در برابر روند صلح ایجاد می‌کند و هم‌چنان سبب ناامیدی مردم نسبت به ختم جنگ می‌شود.

این در حالی است که از یک هفته به این طرف، تروریستان طالب بر بخش‌هایی از ولایت هلمند از جمله شهر لشکرگاه و ولسوالی نادعلی این ولایت، حمله کرده‌اند. درگیری میان نیروهای امنیتی و تروریستان طالب، هنوز هم به گونه‌ی پراکنده جریان دارد.

در نتیجه‌ی این درگیری‌ها، بیش از ۳۰۰ تروریست طالب کشته شده اند. گفته می‌شود که در این درگیری‌ها، ۳۰ سرباز امنیتی نیز جان باخته اند.

به دنبال این جنگ، به غیرنظامیان نیز تلفاتی وارد شده که آمار دقیق آن مشخص نیست. اما بر اساس آمار منتشر شده از سوی وزارت امور مهاجرین و عودت‌کنندگان، جنگ در ولایت هلمند، سبب شده تا ۵۱۲۶ خانواده از ولسوالی‌های نادعلی، ناوه و نهرسراج و مناطق باباجی و بولان، در مناطق مرکزی شهر آواره شوند.

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x
()
x