جنازه‌ی زین‌العابدین سعادت به هرات رسید

محمد گوهری
جنازه‌ی زین‌العابدین سعادت به هرات رسید

مسؤولان محلی در ولایت هرات می‌گویند که جنازه‌ی زین‌العابدین سعادت، یکی از قربانیان رویداد سقوط هوایپمای اوکراین در ایران، به این ولایت منتقل شده است.

در خبرنامه‌ای که روز جمعه (۲۷جدی) از سوی دفتر مطبوعاتی مقام ولایت هرات به نشر رسیده، آمده است که مونسه حسن‌زاده، معاون امور اجتماعی والی این ولایت و شمار دیگر از مقامات دولتی، نزد خانواده‌ی زین‌العابدین سعادت رفته و با آن‌ها غم‌شریکی کرده اند.

به نقل از این خبرنامه، خانم حسن‌زاده در دیدار با خانواده‌ی این قربانی تأکید کرده است که رویداد سقوط هواپیمایی اوکراینی از طریق دستگاه‌ی دیپلوماسی کشور بررسی می‌شود.

دفتر مطبوعاتی والی هرات گفته است از جمله‌ی ۱۳ شهروند افغانستان که در سقوط هواپیمای اوکراینی در ایران کشته شدند، هویت هشت تن شان تثبت شده است.

این در حالی است که هواپیمای مسافربری نوع بوئینگ ۷۳۷ متعلق به خطوط هواپیمایی اوکراین، روز چهارشنبه (۱۸ جدی) پس از بلند شدن از میدان ‌هوایی تهران، از سوی نیروهای ایرانی، هدف حمله‌ی موشکی قرار گرفت و سقوط کرد. در نتیجه‌ی این رویداد، ۱۷۶ سرنشین این هواپیما جان باختند که ۱۳ نفر آن را شهروندان افغانستان تشکیل می‌دهند.

به تازگی اعضای گروه بین‌المللی هماهنگی و پاسخ‌دهی به خانواده‌های قربانیان سانحه‌ی هوایی تهران که متشکل از پنج کشور است، خواستار پرداخت غرامت از سوی دولت ایران شدند.