ولسوالی فرسی ولایت هرات در آستانه‌ی سقوط قرار دارد

محمد گوهری
ولسوالی فرسی ولایت هرات در آستانه‌ی سقوط قرار دارد

هراس‌افگنان طالب، از چند روز به این‌سو، بر شماری از روستاهای ولسوالی فرسی ولایت هرات، حمله کرده‌اند.

شماری از باشندگان ولسوالی فرسی ولایت هرات، می‌گویند که هراس‌افگنان طالب بر روستاهای پرپل، بغندها و چبروت این ولسوالی حمله‌ کرده‌اند. گفته می‌شود که هراس‌افگنان طالب در جریان این حمله، ۵ غیرنظامی را کشته‌اند و ۶ نفر دیگر را گروگان گرفته‌اند.

عبدالاول محمدی، باشنده‌ی ولسوالی فرسی می‌گوید که هراس‌افگنان طالب، در حال کشاندن افراد خود از ولسوالی‌های تولک غور، شیندند هرات و ولایت فراه به این ولسوالی‌اند.

او می‌افزاید که صدها خانواده از سه ولسوالی فرسی، خانه‌های‌شان را ترک کرده‌اند و در وضعیت بدی به سر می‌برند. او تاکید می‌کند که اگر نیروهای امنیتی اقدام نکنند، وضعیت بدتر خواهد شد.

از سویی هم، مسؤولان امنیتی در ولایت هرات، از کشته و زخمی شدن ۱۵ هراس‌افگن طالب در ولسوالی فرسی خبر می‌دهند.

امین‌الله امرخیل، فرمانده‌ی پولیس ولایت هرات می‌گوید که هراس‌افگنان طالب از ولایت‌های مختلف در ولسوالی فرسی تجمع کرده و بر روستای برپل این ولسوالی حملاتی را راه‌اندازی کرده‌اند.

او علاوه می‌کند که مردم محل، در مقابل هراس‌افگنان طالب ایستادگی کرده‌اند. «مردم محل ۸ طالب را کشته و ۷ نفر دیگرشان را زخمی کرده‌اند.»

آقای امرخیل گفت که ساحه‌ی درگیری، برای عملیات زمینی مساعد نیست، به همین دلیل نیروهای هوایی چندین عملیات را در روستای برپل انجام داده‌اند.

ولایت غربی هرات، از ولایت‌های کلیدی و مهم افغانستان محسوب می‌شود. گروه طالبان هم در چندین ولسوالی این ولایت هرات حضور دارند و هر ازگاهی دست به فعالیت‌های هراس‌افگنانه می‌زنند.

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x
()
x