اسماعیل خان: به جبهات جنگ رفته و وضعیت را تغییر می‌دهیم

صبح کابل
اسماعیل خان: به جبهات جنگ رفته و وضعیت را تغییر می‌دهیم

محمد اسماعیل خان، یکی از فرماندهان پیشین جهادی در ولایت هرات، می‌گوید که نیروهای تحت امرش به جبهات جنگ رفته و وضعیت را تغییر می‌دهند.

اسماعیل خان که روز جمعه -۱۸ سرطان- در یک نشست خبری در هرات صحبت می‌کرد، گفت که تمام ولسوالی‌هایی را که طالبان در دست دارند، یکی پس از دیگری دوباره تصرف می‌شود.

آقای اسماعیل خان که در این نشست از ایجاد «جبهه‌ی مقاومت مردمی حوزه‌ی جنوب‌غرب» نیز خبر داد، تأکید کرد که این جبهه از مجاهدین بادغیس، غور، هرات، نیمروز، فاریاب، قندهار و هلمند تشکیل شده است.

اسماعیل خان افزود: «بی‌توجهی‌ها، عدم آگاهی و امثالهم، سبب شده است تا ولسوالی‌ها سقوط کند و دشمن قصد این را دارد تا با آبرو و عزت مردم هرات بازی کند.»

او با اشاره با وضعیت امنیتی در ولایت‌های دیگر، گفت که نه تنها شهر هرات؛ بل که آرامش همه‌ی حوزه‌ی غرب را باز می‌گرداند.

اسماعیل خان افزود: «برادران فراهی، غوری و بادغیسی به ما پناه آورده اند. آنان دوباره در کمال آرامش به خانه‌های خود بازگشت خواهند گشت.»

این رهبر پیشین جهادی در ولایت هرات، بر بسیج مردمی در برابر دشمن تاکید کرد و بار دیگر به قیام ۲۴ مردم هرات اشاره کرد و گفت: «هرکسی که سلاح دارد، بیاید و در کنار برادران خود بایستد؛ این شهر و این ولایت را از متجاوزان پاک می‌کنیم و خواب را برای شان حرام می‌سازیم. به یاری خدا وضعیت را تغییر می‌دهیم و باردیگر در برابر طالبان قیام خواهیم کرد.»

اسماعیل خان، افزود که نیروهای تحت امرش در ۱۵ نقطه‌ی شهر هرات حلقه‌ی کمربندی مستقر کرده اند تا دشمن را در جبهه‌ی جنگ شکست داده و از آن جا بیرون کنند.

به دنبال درگیری در شماری از ولایت‌ها، بسیج مردمی و جبهه‌های مقاومت تشکیل شده است که در ترکیب این جبهه‌ها، شماری از جهادی‌های پیشین، اعضای مجلس نمایندگان، اعضای شورای ولایتی و فرماندهان نظامی پیشین نیز شامل استند.

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x
()
x