جمعیت اسلامی شاخه‌ی عطامحمد نور خواستار آزادی ۴۰۰ زندانی طالبان شد

صبح کابل
جمعیت اسلامی شاخه‌ی عطامحمد نور خواستار آزادی ۴۰۰ زندانی طالبان شد

یک عضو شورای رهبری جمعیت اسلامی شاخه‌ی عطامحمد نور، گفته است که آن‌ها با آزادی چهارصد زندانی طالبان موافق اند و مخالف هرگونه کار شکنی و بهانه‌جوی می‌باشند.

حفیظ منصور، از اعضای رهبری جمعیت اسلامی، شاخه‌ی عطامحمد نور در  برگه‌ی فیس‌بوکش نوشته است که جمعیت اسلامی افغانستان، از هرگونه کوشش در راستای تأمین صلح و ثبات در کشور حمایت می‌کند و با هرگونه کار شکنی و بهانه‌جویی در این راستا مخالف می‌باشد.

آقای منصور،  افزوده است: «جمعیت اسلامی افغانستان نمی‌تواند مانع صلح باشد؛ اما زیر عنوان صلح‌طلبی نمی‌خواهد به آتش جنگ دامن زده شود و شرارت پیشه‌گان مجال تخریب و کشتار بیشتر بدست آورند؛ از این رو مناسب می‌داند تا چهار صد زندانی باقی مانده، از زندان رها و در یک محل مناسب تحت نظارت قرار گیرند.»

قرار است فردا جمعه (۱۷ اسد)،  لویه‌جرگه‌ی مشورتی در مورد رهایی چهارصد زندانی جنجالی طالبان در کابل برای دو روز برگزار شود. در این جرگه نمایندگان مردم از سراسر افغانستان به رییس‌جمهور مشوره می‌دهد که در مورد این چهار صد زندانی چه موقفی را روی دست گیرد.

پیش از این رییس‌جمهور گفته بود که صلاحت آزادی این زندانیان را ندارد و مردم که قربانیان اصلی جنگ است باید در مورد آنها تصمیم بگیرند، زیرا این افراد خطرناک‌ترین افراد گروه طالبان اند و هر کدام مرتکب جنایت های ضد بشری شده و در قاچاق مواد مخدر به گونه‌ی گسترده دخیل بوده اند.

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x
()
x