کمیسیون انتخابات به رییس جمهور غنی وثیقه‌ی انتخاباتی داد

صبح کابل
کمیسیون انتخابات به رییس جمهور غنی وثیقه‌ی انتخاباتی داد

کمیسیون مستقل انتخابات، یک روز پس از اعلام نتیجه‌ی نهایی انتخابات ریاست جمهوری  به محمد اشرف غنی، رییس جمهور وثیقه‌ی انتخاباتی داد.

در متن وثیقه‌ی انتخاباتی کمیسیون انتخابات، آمده است که این کمیسیون، طی فیصله‌نامه‎‌ی شماره ۱۲۲-۱۳۹۸ مورخ ۲۹ دلو ۱۳۹۸ محمداشرف غنی را به‌عنوان رییس جمهور منتخب تصدیق و اعلان کرد.

در این متن آمده است: «محمداشرف غنی، به‌صفت رییس دولت جمهوری اسلامی افغانستان، توفیقات بیشتر شان را در امر خدمتگذاری، تقویه وحدت ملت بزرگ افغانستان و برقراری صلح پایدار از بارگاه خداوند سبحان استدعا می‌کنیم.»

حوا علم نورستانی، رییس کمیسیون انتخابات، در این مراسم گفت که با برگزاری انتخابات ریاست جمهوری به همه ثابت کردیم که پاسدار دموکراسی استیم و به گذشته‌ی تاریک نه می‌گویم.

خانم نورستانی هرچند گفت که مشکلاتی در پروسه‌ی انتخابات وجود داشت؛ اما اطمینان داد که نتیجه‌ی انتخابات را با شفافیت کامل اعلام کرده است. او افزود که شرکت زنان در انتخابات ریاست‌جمهوری، ۳۱ درصد بوده است.

از سویی‌هم رییس جمهور غنی، گفت که پیروزی او در انتخابات، پیروزی جمهوریت است و تلاش می‌کند که در پنج سال آینده، مشکلات مردم را حل کند.

آقای غنی گفت، تیم او متعهد است که پروسه‌ی صلح را به درستی به پیش ببرد و قانون اساسی را به شکل درست آن تمثیل کند.
کمیسیون انتخابات، روز سه‌شنبه (۲۹دلو) نتیجه‌ی نهایی انتخابات ریاست جمهوری را اعلام کرد که بر اساس آن، محمداشرف غنی، با به دست آوردن ۵۰٫۶۴درصد آرا، برنده‌ی انتخابات ریاست‌جمهوری شناخته شده است.

اما دسته‌ی انتخاباتی ثبات و همگرایی و شماری از نامزدان دیگر ریاست جمهوری، با اعلام نتیجه‌ی انتخابات از سوی کمیسیون انتخابات مخالفت کرده اند.

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x
()
x