گفت‌وگوهای میان‌افغانی فردا در قطر آغاز می‌شود

صبح کابل
گفت‌وگوهای میان‌افغانی فردا در قطر آغاز می‌شود

ارگ ریاست‌جمهوری، اعلام کرده است که گفت‌وگوهای میان‌افغانی فردا شنبه (۲۲سنبله)، با حضور عبدالله عبدالله، رییس شورای عالی مصالحه‌ی ملی، محمدحنیف اتمر، سرپرست وزارت خارجه و هیأت مذاکره‌کننده‌ی دولت افغانستان در دوحه، پایتخت قطر آغاز می‌شود.

در خبرنامه‌ای که از سوی ارگ ریاست‌جمهوری به نشر رسیده، آمده که هیأت مذاکره‌کننده‌ی دولت افغانستان، همراه با شماری از اراکین بلندرتبه‌ی دولتی، امروز جمعه (۲۱سنبله)، به قطر می‌روند.

از سویی‌هم شورای عالی مصالحه‌ی ملی نیز، ابراز امیدواری کرده است که گفت‌وگوهای میان‌افغانی، آغاز برای دست‌یابی به یک صلح پایدار و نقطه‌ی پایان به جنگ در افغانستان باشد.

در همین حال، محمد نعیم وردک، سخن‌گوی دفتر سیاسی طالبان در قطر، گفته است که هیأت گفت‌وگوکننده‌ی این گروه، آماده تا گفت‌وگوهای میان‌افغانی را فردا آغاز کند.

نعیم وردک، گفته است: «امارت اسلامي افغانستان، تصميم پيش بردن روند گفت‌وگوهای بين‌الافغاني را به شکل بهتر و در چارچوب ارزش‌های اسلامی و منافع عليا کشور به ميان آوردن صلح سرتاسري و یک نظام اسلامی واقعی را دارد.»

با این همه، دونالد ترامپ، رییس‌جمهور امریکا، از  آغاز گفت‌وگوهای میان‌افغانی استقبال کرده و گفته است که مایک پومپئو، وزیر خارجه‌ی این کشور نیز در نشست افتتاحیه، شرکت خواهد کرد.

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x
()
x