صندوق بین‌المللی پول ۳۷۰ میلیون دالر به افغانستان وام می‌دهد

صبح کابل
صندوق بین‌المللی پول ۳۷۰ میلیون دالر به افغانستان وام می‌دهد

صندوق بین‌المللی پول، اعلام کرده است که ۳۷۰ میلیون دالر را به منظور تقویت ثبات اقتصادی و جبران خسارات بحران ناشی از ویروس کرونا، به دولت افغانستان وام می‌دهد.

این صندوق، به تازگی گفته است که این مقدار پول، در جریان ۴۲ ماه در اختیار دولت افغانستان قرار خواهد گرفت. معاون دفتر صندوق بین‌المللی پول، گفته است که برنامه‌ی اقتصادی افغانستان به دلیل بحران ناشی از ویروس کرونا آسیب دیده و دولت این کشور باید راه‌کاری را برای بهبود آن، روی دست بگیرد.

از سویی هم، مقام‌های دولت افغانستان، گفته اند که این وام، می‌تواند از بحرانی انسانی جلوگیری کند.

این در حالی است که وزارت صحت افغانستان از آمدن موج دوم ویروس کرونا در فصل زمستان احتمال داده است.  در همین حال میتسوری‌ فاراسوا، معاون صندق بین‌المللی پول، گفته است: «کمک‌ها نرخ بحران را کاهش خواهد داد و در تامین امنیت کمک خواهد کرد.»

این صندوق، گفته است که دولت افغانستان در حال حاضر ۱۱۵ میلیون دالر به دست می‌آورد تا با موج دوم ویروس کرونا به گونه‌ی اساسی مبارزه کند.

عبدالصبور نریمان، سخن‌گوی وزارت اقتصاد، گفته است که دولت افغانستان ۳٫۴ میلیون دالر را برای مبارزه با ویروس کرونا اختصاص داده است.

گفتنی است که چندی پیش، بانک جهانی نیز، مبلغ ۱۰۰ میلیون دالر کمک مالی بلاعوض را به منظور تامین ثبات سکتور مالی و تسریع روند احیای اقتصادی، به دولت افغانستان کمک کرده بود.

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x
()
x