ادامه‌ی خشونت با مهاجران افغان؛ در نتیجه‌ی شلیک سربازان ایرانی، چندین مهاجر زخمی شده‌اند

علی‌اکبر خیرخواه
ادامه‌ی خشونت با مهاجران افغان؛ در نتیجه‌ی شلیک سربازان ایرانی، چندین مهاجر زخمی شده‌اند

شماری از مهاجران افغان در ایران، می‌گویند که در روزهای اخیر، خشونت سربازان ایرانی علیه مهاجران افغانستانی در این کشور افزایش یافته است.

در تصاویری که از چندین مهاجر افغانستانی نشر شده، دیده می‌شود که آن‌ها هدف شلیک گلوله‌ی نیروهای ایرانی قرار گرفته و زخمی شده‌اند.

یک مهاجر ساکن در ایران که نخواست نامی از او گرفته شود، به روزنامه‌ی صبح کابل می‌گوید که نیروهای ایرانی امروز جمعه -۱۹ حمل-، یک مهاجر افغان را به شدت با چاقو زخمی کرده‌اند. در تصویری که از او نشر شده، قسمت‌هایی از بدن او پاره شده است.

به گفته‌ی این مهاجر، آن‌ها افرادی که عامل این رویداد استند می‌شناسند؛ اما به دلیل ترس از جان خود و دوستانش نمی‌توانند آن‌ها را افشا کنند. «همی بچه که زخمی اس، حتا پول بیمارستان را ندارد. ما از دیگر بچا پول جمع کردیم تا او را به بیمارستان ببریم.»

در همین حال، یک مهاجر دیگر نیز، می‌گوید که چندین مهاجر افغانستانی امروز در نقاط مختلف ایران هنگام فرار هدف شلیک نیروهای ایرانی قرار گرفته و زخمی شده‌اند.

او، تأکید می‌کند که خشونت‌ها پس از آن‌ افزایش یافته که چند روز پیش یک مهاجر افغان دو تن از طلبه‌های ایرانی را کشت و یکی دیگر را زخمی کرد.

از سویی‌هم، در روزهای اخیر روند اخراج مهاجران افغانستانی از ایران به شدت افزایش یافته است و افرادی که از دست مأموران امنیتی ایران فرار می‌کنند، کشته و یا زخمی می‌شوند.