غنی: شکست داعش در ننگرهار یک دست‌آورد برای منطقه و جهان است

صبح کابل
غنی: شکست داعش در ننگرهار یک دست‌آورد برای منطقه و جهان است

رییس‌جمهور غنی، تأکید می‌کند که شکست و پایان داعش در ننگرهار، نه تنها یک دست‌آورد برای افغانستان است؛ بلکه برای منطقه و جهان نیز می‌باشد.

آقای غنی، روز سه‌شنبه (۲۸ عقرب) به ولایت ننگرهار سفر کرد و در دیدار با مسؤولان امنیتی، چگونگی تأمین امنیت این ولایت را مورد بررسی قرار داد.

مسؤولان امنیتی ننگرهار، گفتند که در جریان عملیات نظامی نیروهای امنیتی و دفاعی، ۲۴۳ جنگ‌جوی داعش و ۶۲۵ نفر از اعضای خانواده‌های آن‌ها به شمول زنان و کودکان، به دولت تسلیم شده اند.

به گفته‌ی مسؤولان امنیتی، تسلیم‌شدگان داعشی، شهروندان پاکستان، ایران، تاجیکستان، آذربایجان، قزاقستان، مالدیف و اوزبیکستان اند.

از سویی هم، رییس‌جمهور غنی گفت که پایان داعش در ولایت ننگرهار، یک دست‌آورد بزرگ، نه تنها در شرق و افغانستان است بلکه این دست‌آورد برای منطقه و جهان نیز می‌باشد.

رییس‌جمهور غنی، به نمایندگی از نیروهای امنیتی و دفاعی کشور، قیام مردم ننگرهار را بر علیه داعش به منظور نابودی این گروه، تبریک گفت.

آقای غنی، با اشاره به تسلیم‌شد‌گان داعشی، گفت که کشورهای منطقه و جهان باید به نتیجه‌ای برسند و مسؤولیت شهروندان خود را بپذیرند.

رییس‌جمهور غنی، به مسؤولان مربوط هدایت داد تا در مناطقی که از وجود جنگ‌جویان داعش تصفیه شده، پروژه‌های انکشافی را توسعه دهند.

پیش از این، وزارت دفاع اعلام کرده بود که جنگ‌جویان گروه تروریستی داعش، به دلیل فشارهای نظامی، به نیروهای امنیتی تسلیم شده ‌اند؛ اما گروه طالبان ادعا دارد که جنگ‌جویان داعش در محاصره‌ی آن‌ها قرار داشتند و نیروهای امنیتی افغان، این جنگ‌جویان را نجات داده اند.