کمک هفت میلیون دالری جاپان به اداره‌ی یونسیف در افغانستان

صبح کابل
کمک هفت میلیون دالری جاپان به اداره‌ی یونسیف در افغانستان

دولت جاپان، به منظور حمایت از تلاش‌های اداره‌ی حمایت از کودکان سازمان ملل متحد (یونسیف) در افغانستان، مبلغ هفت میلیون دالر کمک کرده است.

سفارت جاپان در کابل، روز چهارشنبه (۱۳ قوس) با نشر اعلامیه‌ای گفته است که این مقدار پول، به دولت افغانستان، یونسیف و شرکای آن، در دست‌یابی به اهداف توسعه‌ی پایدار برای تأمین زندگی سالم و ترویج رفاه افراد جامعه، کمک خواهد کرد.

در اعلامیه آمده است که این مقدار پول، در محو بیماری پولیو نیز مؤثر خواهد بود.

سوزوکا، سفیر جاپان در کابل، ابراز امیدواری کرده است که افغانستان در زودترین فرصت، به کشور مناسبی برای نوزادان مبدل شود.

ماموسی زیور، معاون مالی و اداری وزارت صحت نیز گفته است که کمک جدید دولت جاپان، در ارائه‌ی خدمات واکسیناسیون با کیفیت و متوازن برای مادران، نوزادان، دختران و پسران زیر پنج سال، مؤثر خواهد بود.

در اعلامیه‌ی سفارت جاپان آمده است که با این مقدار پول، یونیسف می‌تواند تا بیش از ۱.۴ میلیون کودک را واکسین و بیش از ۱۰ میلیون کودک دیگر را در برابر بیماری پولیو محافظت کند.

سفارت جاپان در کابل، در حالی از کمک هفت میلیون دالری‌اش به اداره‌ی یونسیف در افغانستان خبر داده که صبح امروز، رییس یکی از نهادهای خیریه‌ی این کشور، در ولایت ننگرهار ترور شد.

تتسو ناکامورا، رییس نهاد خیریه‌ی‌ خدمات پزشکی صلح جاپان، صبح روز چهارشنبه (۱۳ قوس) در نتیجه‌ی یک حمله‌ی مسلحانه در شهر جلال‌آباد ولایت ننگرهار، جان باخت. در این رویداد، پنج نفر از همکاران افغان او نیز جان باختند.