کمک ۲.۷ میلیون دالری جاپان به برنامه‌ی غذایی جهان در افغانستان

صبح کابل
کمک ۲.۷ میلیون دالری جاپان به برنامه‌ی غذایی جهان در افغانستان

دولت جاپان، مبلغ ۲.۷ میلیون دالر امریکایی، معادل ۳۰۰ میلیون ین جاپانی را به منظور تقویت کمک‌های غذایی برنامه‌ی غذایی جهان (WFP) در افغانستان کمک کرده است.

سفارت جاپان در کابل، روز سه‌شنبه (۱۶ میزان) با نشر اعلامیه‌ای گفته است که این مقدار پول، برنامه‌ی غذایی جهان را قادر می‌سازد تا در ۱۲ ماه آینده، برای خانواده‌های دچار عدم مصؤونیت غذایی در افغانستان، کمک‌های غذایی فراهم کند.

در اعلامیه، به نقل از ملیسچ، نماینده و رییس برنامه‌ی غذایی جهان در افغانستان، آمده است که این مقدار پول، به هزاران خانواده‌ای که در پی وضعیت بحرانی به دلیل درگیری‌ها یا آفات طبیعی بی‌جا شده ‌اند و شرایط بحرانی را تجربه می‌کنند، کمک خواهد کرد.

او افزوده است: «به دنبال بدترین خشک‌سالی‌ای که در یک دهه‌ی اخیر افغانستان را تکان داده، بسیار مهم است که به کمک‌های مواد غذایی به خانواده‌های دچار عدم مصؤونیت غذایی در سراسر این کشور ادامه دهیم.»

در اعلامیه آمده است که این مقدار پول، کمک می‌کند که بیش از ۱۷۳ هزار نفر آسیب‌پذیر و متضرر از آفات طبیعی و انسانی، مصرف مواد غذایی خود را مصؤون ساخته و نیازهای غذایی خود را در جریان و پس از مواقع اضطراری، تأمین کنند.

بر اساس این اعلامیه، دولت جاپان در ماه مارچ سال جاری میلادی نیز ۱.۲۵ میلیون دالر به برنامه‌ی غذایی جهان در افغانستان کمک کرده بود.

جاپان، از حامیان برنامه‌ی غذایی جهان است و در جریان ۱۰ سال گذشته، ۲۰۰ میلیون دالر به این برنامه در افغانستان کمک کرده است. سفارت جاپان گفته است که مجموع کمک‌های این کشور به افغانستان از سال ۲۰۰۱ میلادی تا کنون، به بیش از ۶.۶ میلیارد دالر امریکایی رسیده است.

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x
()
x