جنگ‌جویان طالب پس از تجاوز گروهی بر یک دختر ۱۶ ساله در جوزجان، او را کشتند

صبح کابل
جنگ‌جویان طالب پس از تجاوز گروهی بر یک دختر ۱۶ ساله در جوزجان، او را کشتند

مسئولان محلی در ولایت جوزجان، می‌گویند که جنگ‌جویان طالب پس از تجاوز گروهی بر یک دختر ۱۶ ساله در ولسوالی درزاب این ولایت، او را تیرباران کرده‌اند.

عبدالمعروف آذر، سخنگوی والی جوزجان، به روزنامه‌ی صبح کابل می‌گوید که این دختر، روز یک‌شنبه (۱۵ حمل)، در مربوطات ولسوالی درزاب از سوی جنگ‌جویان طالب به قتل رسیده است.

او می‌افزاید: «والی دیروز به ولسوالی قوش‌تپه رفته بود و در مسیر راه، ده‌ها تن با پارچه‌های سفید که بر آن نوشته شده بود (مرگ بر طالبان-ما عدالت می‌خواهیم)، تظاهرات کرده و مسیر شاه‌راه قوش‌تپه – جوزجان را مسدود کرده بودند.»

آقای آذر، به نقل از معترضان، می‌گوید که دو و نیم ماه پیش، مولوی سراج و مولوی عبدالرحمان، از اعضای کلیدی طالبان، به خانه‌ی مردی در ولسوالی درزاب مهمان شده و قصد داشتند تا با دختر ۱۶ ساله‌ی صاحب‌خانه که آی‌مامه نام داشت، ازدواج کنند، اما این موضوع با مخالفت دختر و خانواده‌اش روبه‌رو شد.

او می‌گوید که طالبان از مخالف آن‌ها ناراحت شده و دختر را با خود برده و پدر و مادرش را نیز به بهانه‌های مختلف زندانی کردند.

به گفته‌ی آقای آذر، جنگ‌جویان طالب پس از تجاوز گروهی بر این دختر ۱۶ ساله، او را به قتل رسانده و به خاطر این که این موضوع رسانه‌ای نشود، جنازه‌ی او را به خانواده‌اش تحویل نداده و همچنان پدر و مادرش را نیز آزاد نکرده‌اند.

سخنگوی والی جوزجان می‌افزاید: «ماما و کاکای دختر و تعدادی از اعضای خانواده‌اش، به دلیل تهدید مرگ از سوی طالبان، از درزاب فرار کرده و به ولسوالی قوش‌تپه رفته و دست به اعتراض زدند و سرک را بستند. معترضان خواهان برگرداندن جنازه دختر، آزادی و پدر و مادر او و تامین عدالت استند.»

آقای آذر، می‌گوید که والی جوزجان از مسئولان اداره‌ی سره میاشت خواسته است تا در این ماجرا پادرمیانی کرده و جنازه‌ی دختر را از طالبان تحویل گرفته و پدر و مادر او را آزاد کنند.

او می‌گوید که پیش از این نیز جنگ‌جویان طالب بر چندین دختر تجاوز گروهی کرده و آن‌ها را به قتل رسانده‌اند؛ اما به دلیل این که از دو سال به این طرف ولسوالی درزاب در کنترل این گروه است، این موضوع رسانه‌ای نشده است.

گروه طالبان تا اکنون در این باره چیزی نگفته است.

ولایت جوزجان در شمال افغانستان، از ولایت‌های ناامن است. جنگ‌جویان طالب، در این ولایت حضور گسترده دارند و همواره بر مواضع نیروهای امنیتی، حمله می‌کنند.

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x
()
x