کمیته‌ی رسیدگی به مشکلات رسانه‌ها در کابل ایجاد شد

صبح کابل
کمیته‌ی رسیدگی به مشکلات رسانه‌ها در کابل ایجاد شد

ذبیح‌الله مجاهد، سخن‌گوی گروه طالبان، گفته است که یک کمیته‌ی سه نفری برای رسیدگی به مشکلات رسانه‌ها، در کابل ایجاد شده است.

آقای مجاهد، روز شنبه -۳۰ اسد-، در برگه‌ی تویترش نوشته است که در این کمیته، یک نفر از کمیسیون فرهنگی طالبان، یک نفر از فدراسیون نهادهای خبرنگاران و رسانه‌ها و یک نفر دیگر از فرماندهی امنیه‌ی کابل شامل است.

در همین حال، انجمن ژورنالیستان آزاد افغانستان نیز با نشر اعلامیه‌ای از ایجاد این کمیته خبر داده است.

در اعلامیه‌ی این انجمن آمده است که در این کمیته، حجت‌الله مجددی، معاون انجمن ژورنالستان و عضو فدراسیون نهادهای خبرنگاران، احمدالله وثیق، معاون کمیسیون فرهنگی طالبان و یک نفر با صلاحیت دیگر از فرماندهی امنیه‌ی کابل، شامل استند.

در اعلامیه‌ی انجمن ژورنالیستان آزاد افغانستان آمده است که حجت‌الله مجددی، معاون این انجمن در مورد وضعیت کار خبرنگاران و رسانه‌ها و لت‌وکوب پنج تن از خبرنگاران در کابل و ننگرهار، با ذبیح‌الله مجاهد، سخن‌گو و رییس کمیسیون فرهنگی طالبان، صحبت کرده است.

در اعلامیه آمده است که این کمیسیون، وظیفه دارد تا به هر قضیه‌ی رسانه‌ای که در شهر کابل رخ دهد، رسیدگی کند و کار آن با شروع کار ادارات دولتی، کمیته‌ی بررسی قضایای خبرنگاران با اعضای پیشین آن که نمایندگان دادستانی کل، وزارت داخله و امنیت ملی بودند، آغاز خواهد شد.

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x
()
x