ولسوال نام‌نهاد طالبان برای ولسوالی جلگه‌ی بغلان کشته شد

محراب الدین ابراهیمی
ولسوال نام‌نهاد طالبان برای ولسوالی جلگه‌ی بغلان کشته شد

ولسوال نام‌نهاد طالبان برای ولسوالی جلگه‌ی ولایت بغلان، در درگیری با نیروهای امنیتی کشته شده و حمله‌ی این گروه بر این ولسوالی نیز با شکست مواجه شده است.

جاوید بشارت، سخنگوی فرماندهی پولیس بغلان، به روزنامه‌ی صبح کابل می‌گوید که شب گذشته هراس‌افگنان طالب از چهار استقامت بر ولسوالی جلگه حمله کرده بودند که با کشته شدن ملا اختر منصور، ولسوال نام‌نهاد طالبان برای این ولسوالی و چهار نفر از افراد زیردستش، این حمله به شکست مواجه شده است.

به گفته‌ا‌‌ی آقای بشارت، اجساد کشته‌شده‌های طالبان، در میدان نبرد باقی مانده و این گروه از ساحه متواری شده اند.

در یک ماه گذشته، این دومین حمله‌ی طالبان بر ولسوالی جلگه است که از سوی نیروهای امنیتی در همکاری با نیروهای مردمی، به شکست مواجه شده است.

گفته می‌شود، در نتیجه این درگیری‌ها، دست کم ۳ غیر نظامی زخمی شده و خانه‌های شماری از باشندگان ولسوالی جلگه نیز ویران شده است.

ولسوالی جلگه، از بخش‌های دوردست ولایت بغلان است که طالبان تصمیم دارند بر این ولسوالی حاکمیت شان را گسترش دهند. به گفته‌ی منابع، طالبان با این کار می‌خواهند ولسوالی‌های اندراب، بنو، ده‌صلاح و پلحصار را که از امن‌ترین ولسوالی‌های بغلان است، نا امن کنند.

ولایت بغلان در شمال-شرق افغانستان، از ولایت‌های ناامن است. طالبان با حضور گسترده در این ولایت، شاهراه کابل – شمال را به شدت ناامن کرده اند؛ اگر این ولایت از وجود طالبان پاک‌سازی نشود، احتمال این که حکومت با مشکلات جدی‌تر روبه‌رو شود، بسیار زیاد است.

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x
()
x